Google search

 
 

У березні та квітні робота кафедри педагогіки, психології, медичного та фармацевтичного права позначилася неординарним освітнім проєктом: залученням науково-педагогічних працівників кафедри до забезпечення освітнього процесу на особливому циклі ТУ, тривалістю 1 місяць, «Трансплант-координатор».

Основними тематичними напрямами, відповідальність за які було покладено на викладачів кафедри, стали «Медичне право», «Правові та соціальні питання трансплантології», «Правові та психологічні аспекти професійної діяльності трансплант-координатора». 

Робота з трансплант-координаторами – це порівняно новий досвід у вітчизняній медицині, й, відповідно, в практиці роботи викладачів кафедри. Тому частина курсу, що проходила 06—08 квітня на кафедрі педагогіки, психології, медичного та фармацевтичного права, позначилася здобутками як для слухачів, так і для лекторів. Адже багато питань, з якими доведеться стикатися в новій спеціальності, довелося опрацьовувати вже зараз. 

Серед питань по психології – найбільш актуальними були –як залишитися психічно загартованим і в ресурсі при інтенсивних темпах роботи у морально виснажливих питаннях, як розмовляти з родичами, які переживають утрату. Цікавим став досвід роботи з тілесними вузлами, що дав можливість на  практиці відпрацювати навики відновлення. 

Серед правових та організаційних питань істотну увагу присвячено правовим процедурам юридичного оформлення та обігу медичної інформації щодо згоди, незгоди та інших рішень із прижиттєвого та посмертного донорства, процедурам розв’язання типових конфліктних ситуацій і правових спорів стосовно донорства, взаємодії із засобами масової комунікації з формування та просування позитивного іміджу трансплантології серед населення України тощо. 

Підготовка трансплант-координаторів черговий раз засвідчила необхідність ґрунтовного підходу до розвитку у спеціалістів галузі охорони здоров’я соціальних, правових і психологічних компетентностей.

Читайте також