Google search

 
 

За даними Центру громадського здоров’я 12 вересня 2021 року в Україні зафіксовано 1205 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби Сovid-19 (з них дітей – 149, медпрацівників – 23).

Отож небезпечна інфекція не вгамовується і чатує на кожного. Тривогу батьків викликає ураження Сovid-19 дітей підлітків. На їхні питання відповідає завідувачка кафедри дитячих і підліткових захворювань Національного університету охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика, професорка, заслужена лікарка України та міжнародна експертка Європарламенту по проєктах щодо здоров'я підлітків Галина Бекетова.

  • Чим загрожує дитині зустріч із коронавірусною хворобою?
  • Ускладненням, зокрема депресивним станом. Він може проявлятися слабкістю, апатією, погіршенням пам'яті. Дитина, яка раніше навчалася добре, починає відставати, не може запам'ятати матеріал та погано концентрує увагу. Звернімо увагу – за 2020 рік коронавірусом в Україні перехворіло понад 100 тисяч дітей і підлітків. А новий штам коронавірусу – «Дельта» – ще активніший.
  • То як зарадити ситуації?
  • Оскільки підліток, який переніс вірусну інфекцію — грип, коронавірус, стає вразливішим, радимо батькам пояснити дитині, що хворобливий стан пройде, і на ньому не слід зациклюватися. Нехай чергує навантаження та відпочинок, не уникає прогулянок на свіжому повітрі, а роботу з гаджетами обмежить. Організму такої дитини необхідна достатня кількість овочів, фруктів, живих вітамінів і мікроелементів.

Здоровий спосіб життя передбачає здоровий сон (мінімум вісім годин – з 23:00 до 7:00), відсутність шкідливих звичок та нормальне харчування.

Гіподинамія шкодить роботі шлунково-кишкового тракту, серцево-судинній системі. А допомагає рухливість. В Україні створена і запатентована технологія, яка зберігає здоров'я дітей і підлітків: «Навчання в русі». Радію, що маю безпосереднє відношення до її впровадження. Технологія успішно діє в школах шести областей України.

  • Підлітки нерідко прагнуть відчути себе старшими, вдаючись до вживання спиртного та психотропних речовин, куріння тощо. Це здається їм проявами дорослого життя. Про що треба пам'ятати в такій ситуації батькам?
  • Удаючись до незахищеного сексу, юна дівчина ризикує завагітніти, а потім захоче позбутися небажаного плоду. Але перший аборт нерідко призводить до безпліддя. А частування алкоголем низької якості, притаманне підліткам, намагання спробувати психоактивні речовини й куріння може призвести до неадекватної реакції. Батькам важливо не втрачати контакт з дитиною, аби зрозуміти, що з нею не все гаразд, аби уникнути проблем, які можна буде вирішити вже лише разом з лікарем. 

За матеріалами інтерв'ю професора Галини Бекетової газеті «Факти»: https://health.fakty.ua/384549-posle-perenesennogo-koronavirusa-u-podrostkov-oslabevaet-pamyat---pediatr-galina-beketova

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також