Сьогодні досить докладно описані клінічні прояви COVID-19. Але з накопиченням клінічного досвіду, з'являється все більше робіт, які відкривають нові дані про симптоматику цього вірусного захворювання і його наслідки.
Зміна клінічної картини та вплив наслідків захворювання на якість життя людей, перехворіли на COVID-19 багато в чому пов'язані з явищем дивергенції коронавірусу.
Цим питанням і був присвячений Євроазіатський телеміст, в якому 16 вересня 2021 року взяла участь кафедра анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗ України імені П. Л. Шупика.
У онлайн-конференції були зареєстровані лікарі різних спеціальностей з України, Казахстану, Узбекистану і Грузії. Загальна кількість учасників склала більше 10 000 осіб.
Спікери з України та країн ближнього зарубіжжя у своїх доповідях висвітлили питання принципів ведення пацієнтів з важким перебігом COVID-19, поділилися своїм досвідом терапії та обговорили проблемні питання лікування клінічних проявів нових штамів SARS-CoV-2.
Завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії професор Олег Лоскутов у своєму виступі зупинився на питаннях нейроінвазії при коронавірусній інфекції, ознайомив слухачів з неврологічними пост-ковідними ускладненнями і поділився своїм досвідом використання поглинача вільних радикалів в інтенсивній терапії пацієнтів з важким перебігом захворювання.
Доцент кафедри Олексій Доморацький у своїй доповіді підняв питання патогенезу цитокінового шторму при COVID-19 і проблемних ланок терапії цього грізного ускладнення.
За результатами відгуків, які писали в чаті учасники телемосту, доповіді отримали високу оцінку і викликали значне зацікавлення аудиторії.
Участь у конференціях такого формату розширює можливості міжнародного співробітництва, сприяє налагодженню нових зв'язків та обміну досвідом, що, безсумнівно, сприятиме розширенню можливостей у терапії COVID-19.