Google search

 
 

Суміжний навчальний цикл «Протидія насильству в сім’ї» для лікарів інтернів та спеціалістів на кафедрі філософії запроваджено в 2011 році відповідно до листа МОЗ України від 24.01.2011 № 08.0135/84 та на виконання наказу МОЗ України від 21.01.2011 № 27 «Про виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 01.12.2010 № 2154-р».

Для його реалізації кафедрою розроблено унікальну програму для післядипломної освіти інтернів, клінічних ординаторів, практикуючих лікарів; створено два навчальні посібники (2014, 2017 рр. видання).

Заняття відбуваються у вигляді теоретико-практичного семінару тривалістю 6 годин, мета якого полягає в отриманні теоретичних знань і практичних навиків профілактики, виявлення та протидії насильству в сім'ї. Цикл спрямований на ознайомлення з діючим законодавством із даної теми, зокрема із: законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»; організаційною системою та професійними зобов’язаннями лікаря з метою припинення насильства в сім’ї; соціокультурними чинниками насильства в сім’ї. Навчання спрямоване на підвищення рівня реагування системи охорони здоров’я за рахунок розвитку професійної чутливості лікарів до виявлення фактів насильства та розгляду домашнього насильства, як можливої причини виникнення хворобливих станів.

Перша частина заняття відбувається у формі ознайомлення з ґендерним підходом, що є базовим для міжнародного та українського законодавства, в рамках якого насильство розуміється, як проблема нерівності в стосунках, нерівномірного розподілу влади та контролю, пропонується альтернатива насильству – культура рівності та поваги до автономії особистості. В практичній частині заняття слухачі отримують інформацію про юридичні аспекти проблеми, а також ресурси суспільства щодо надання допомоги постраждалим. Окрема увага приділяється вивченню протоколу ефективної допомоги жертвам насильства (наказ МОЗ України від 01.02.2019 № 278).

Анкетування слухачів засвідчує високу задоволеність змістом і програмою циклу «Протидія насильству в сім’ї», що проводиться кафедрою філософії, та високою якістю викладання.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також