22-23 жовтня 2021 р. Інститут сімейної медицини Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика спільно з Міжнародною громадською організацією «Міжнародна асоціація «Здоров’я суспільства» провели щорічну науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Перспективи розвитку сімейної медицини в Україні».
У роботі конференції взяли участь 700 слухачів конференції у форматі on-line, а саме: представників вищих медичних навчальних закладів та закладів післядипломної освіти МОЗ України, структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних (міських) державних адміністрацій зі спеціальності «Загальна практика-сімейна медицина», лікарів загальної практики – сімейних лікарів та лікарів з інших спеціальностей.
Основною метою конференції було продовження конструктивного діалогу сімейних лікарів, науково-педагогічних працівників і науковців щодо сучасного стану та перспектив подальшого розвитку сімейної медицини в Україні, а також обговорювались проблеми безперервної професійної підготовки лікарів; ролі лікаря загальної практики – сімейного лікаря у профілактиці інфекційних (COVID-19) і неінфекційних захворювань та участі професійних асоціацій в розвитку первинної медичної допомоги як основи системи охорони здоров’я України.
Відкрив конференцію директор навчально-наукового Інституту НУОЗ України імені П. Л. Шупика, академік НАН ВО України, професор Олег Шекера, який привітав учасників конференції і відмітив необхідність продовження традиції їх проведення та підкреслив роль Інституту сімейної медицини НУОЗ України імені П. Л. Шупика у розвитку первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини» і проекту Указу Президента України «Про день сімейної медицини».
У роботі конференції взяли участь відомі вчені, зокрема професори І. Зозуля, Л. Хіміон, Б. Маньковський, О. Дуда, Г. Рощін, Т. Марушко, Я. Фелештинський, Н. Свиридова, В. Мішиєв, А. Дорофєєв, В. Ткаченко, Т. Курілина, Є. Труфанов, О. Коваленко, О. Галушко, В. Чайковська, В. Омелянович, Г. Гуменюк, С. Зайков, доктори медичних наук А. Волосовець, А. Царенко, доценти С. Данилюк, І. Сличко та ін. науково-педагогічні працівники, провідні фахівці з сімейної медицини та інших спеціальностей, а в обговоренні виступів – практикуючі сімейні лікарі та лікарі інших спеціальностей з різних регіонів України.
Учасники науково-практичної конференції з міжнародною участю «Перспективи розвитку сімейної медицини в Україні» вважають за необхідне більше уваги приділяти нормативно-правовому та інформаційному забезпеченню функціонування первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини та безперервному розвитку лікарів.
З метою створення передумов для покращення функціонування первинної медичної допомоги учасники конференції звертаються до:
- Кабінету Міністрів України та Офісу Президента України з проханням прийняти рішення щодо запровадження в Україні свята «Дня сімейної медицини».
- Міністерству охорони здоров’я України внести зміни та доповнення в наказ МОЗ України від 22.02.2019 № 446 «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів» щодо урегулювання освітнього процесу на теренах України. Нормативно встановити ліцензійні умови для освітянських провайдерів у розрізі реформи охорони здоров’я та світової практики.
- Інституту сімейної медицини НУОЗ України імені П. Л. Шупика та інших вищих навчальних медичних закладів щодо впровадження удосконалення науково-педагогічного процесу з підготовки лікарів загальної практики-сімейних лікарів у відповідності до європейських стандартів.
- Місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо необхідності розширення мережі закладів охорони здоров’я з надання первинної медичної допомоги відповідно до потреб населення та покращення їх фінансового та матеріально-технічного забезпечення.
- МОН України підтримати прохання медичної спільноти про затвердження наукової спеціальності «Загальна практика – сімейна медицина».
Резолюцію обговорено та прийнято 23 жовтня 2021 р. на пленарному засіданні науково-практичної конференції з міжнародною участю «Перспективи розвитку сімейної медицини в Україні» за участю представників вищих медичних навчальних закладів України, членів ГО Української асоціації сімейної медицини, МГО «Здоров’я суспільства» та інших громадських організацій, а також практикуючих лікарів, лікарів-інтернів за спеціальністю «Загальна практика-сімейна медицина» та інших спеціальностей, які брали участь у конференції.