Google search

 
 

«Чи може коронавірусна інфекція впливати і сприяти, як «троянський кінь», розвитку інших хвороб в найближчому майбутньому?» ‒ це питання сьогодні гостро стоїть перед клініцистами багатьох спеціальностей. І хоча COVID-19 в основному характеризується симптомами з боку дихальних шляхів, ускладнення з боку інших органів і систем, часто супроводжують інфекцію COVID-19, підвищуючи захворюваність і смертність таких пацієнтів.

Цьому і цілому ряду інших питань був присвячений телеміст «Терапевтичні стратегії при COVID–19», який відбувся 9 грудня 2021 року в онлайн режимі.

Телеміст був мультидисциплінарним, із залученням фахівців з різних галузей медицини (сімейних лікарів, інтенсивістів, хірургів і т.д.). У даному заході взяло участь близько 10 000 лікарів як з різних регіонів України, так і з найближчого зарубіжжя.

З доповідями виступили провідні українські спікери (проф. О. Голубовська, проф. Л. Мороз, проф. К. Юрко та інші), які висвітлили цілий ряд актуальних питань: дії лікаря на різних етапах захворювання нових форм коронавірусної інфекції; як не допустити серйозних помилок на ранніх стадіях захворювання і запобігти розвитку тяжкої або критичної форми COVID-19; як діагностувати початок розвитку цитокінового шторму; як управляти розвитком ускладнень при COVID-19 тощо.

Від НУОЗ України імені П. Л. Шупика свою доповідь про наслідки цитокінового шторму (ранні та відстрочені) представив завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії проф. О. Лоскутов.

У своїй доповіді професор Лоскутов висвітлив проблему впливу гіперзапальних синдромів при COVID-19 на розвиток короткотермінового та довготермінового запалення й зупинився на основних терапевтичних заходах, що сприяють нівелюванню такого запалення.

Даний захід викликав зацікавлення учасників, про що свідчили численні запитання та позитивні відгуки слухачів.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також