Google search

 
 

17-19 лютого 2022 р в Інституті сімейної медицини Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика відбулася науково-практична конференція «Сучасні академічні знання у практиці лікаря загальної практики—сімейного лікаря» спільно з Міжнародною громадською організацією «Міжнародна асоціація «Здоров’я суспільства» та за підтримки Видавничого дому «Заславський», міжнародного науково-практичного журналу «Здоров’я суспільства», газети «Новини медицини та фармації» та медичного порталу http://www.mif-ua.com.

Організатором та модератором конференції виступив директор Інституту професор Олег Шекера.

У конференції взяли участь відомі вчені України, які у своїх виступах розглянули актуальні питання неінфекційних та інфекційних захворювань у практиці лікаря загальної практики–сімейного лікаря.

Вагомий внесок у проведення конференції внесли співробітники 13-ти кафедр Інституту сімейної медицини НУОЗ України імені П. Л. Шупика в рамках своїх профільних секцій. Обговорювались клінічні та організаційні питання щодо проблем розвитку сімейної медицини в Україні.

Під час конференції пройшли навчання 1446 слухачів, серед них: лікарі загальної практики–сімейні лікарі та лікарі інших спеціальностей. Максимальна кількість слухачів, які одночасно переглядали відео в реальному часі – 251 особа, загальна кількість переглядів відео під час трьох днів склала - 4649.

Сьогодні становлення первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини в Україні, як важливої складової системи охорони здоров᾽я держави, не має реальної альтернативи.

Реальним кроком на шляху законодавчого забезпечення функціонування первинної медичної допомоги стала розробка проекту Закону України «Про первинну медичну допомогу на засадах сімейної медицини», який 22 червня 2017 р. було зареєстровано у Верховній Раді України за № 6634. На сьогодні є всі підстави сподіватися на його прийняття новим скликанням Верховної Ради України.

Учасники науково-практичної конференції вважають за необхідне більше уваги приділяти нормативно-правовому та інформаційному забезпеченню функціонування первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини та безперервному професійному розвитку лікарів.

З метою створення передумов для покращення функціонування первинної медичної допомоги та підняття престижу сімейної медицини учасники конференції звертаються до:

  1. Міністерства охорони здоров’я України з проханням прийняти рішення щодо запровадження в Україні галузевого свята «Дня сімейної медицини».
  2. МОН України підтримати прохання медичної спільноти про функціонування наукової спеціальності «Загальна практика - сімейна медицина».
  3. Інституту сімейної медицини НУОЗ України імені П. Л. Шупика та інших медичних закладів вищої освіти щодо продовження удосконалення науково-педагогічного процесу з підготовки лікарів загальної практики – сімейних лікарів у відповідності до європейських стандартів. 

Обмін знаннями та досвідом вже давно стали доброю традицією. «Ми навчаємо, ділимося досвідом і нас навчають».

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 69% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 70% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 68% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також