Наявність в агресора зброї масового ураження створює передумови для її застосування у ході війни, незважаючи на ряд міжнародних угод. Як правило це відбувається у випадках, коли звичайні засоби ведення війни виявилися неефективними.
У зв’язку з воєнними діями російського агресора зберігається ризик застосування противником хімічної атаки. Серед особливостей нинішньої війни є переважне ураження цивільного населення. Звідси логічне обґрунтування підвищених вимог до підготовки лікарів різних спеціальностей (особливо, анестезіологів) з питань токсикології бойових отруйних речовин.
З метою підвищення рівня кваліфікації анестезіологів з питань токсикології, зокрема військової токсикології, на кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії, в режимі он-лайн був прочитаний цикл лекції ТУ «Техногенні аварії внаслідок військових дій та терактів. Отруєння парами аміаку», «Військова токсикологія», «Отруєння речовинами шкірно-наривної дії» та ін. Для проведення короткострокового циклу тематичного удосконалення з токсикології бойових отруйних речовин складено навчальний план і програму та підготовлено 10 лекцій відповідної тематики.
На «Лікарському освітньому порталі» викладачами кафедри анестезіології та інтенсивної терапії проведено цикл лекцій з найактуальніших проблем військової токсикології: «Хімічні ураження в умовах воєнного стану», «Використання хімічної зброї. Отруєння речовинами нервово-паралітичної дії (фосфорно-органічні речовини)», «Ціаніди як зброя масового ураження», «Везиканти» тощо. Зазначені презентації набули неабиякої популярності серед практичних лікарів, про що свідчать кілька тисяч переглядів.