В умовах воєнного, надзвичайного станів та зі збільшенням техногенності сучасного побуту набуття основних знань тактичної медицини є вкрай важливим. У зв’язку з цим одним із напрямків волонтерської роботи кафедри онкології є проведення майстер-класів з тактичної медицини.
Упродовж тижня, під керівництвом завідувача кафедри професора Прокопа Гордійчука та очного аспіранта кафедри Миколи Гордійчука, було проведено п'ять майстер-класів з відпрацювання практичних навичок надання медичної допомоги на догоспітальному етапі під час бойових дій. У кожному із заходів взяли участь більш як 30 бійців територіальної оборони.
Беручи до уваги практичний досвід і рекомендації таких країн, як Британія, США, Ізраїль, під час навчання був зроблений акцент на відпрацюванні техніки надання само- та взаємодопомоги в червоній та жовтій зонах бойових дій. Бійцями були відпрацьовані навички усунення основних причин бойових втрат, а саме: критична кровотеча, порушення прохідності дихальних шляхів, вогнепальна рана грудної клітки – пневмоторакс, травма ока, термічна травма та синдром тривалого здавлювання (краш-синдром). Упродовж двох годин, після презентації технік надання медичної допомоги, бійці самостійно відпрацьовували їх під наглядом кураторів із визначенням правильності та контролем ефективності.
Представники штабу територіальної оборони високо оцінили проведений захід, визнали його вкрай важливим не лише під час дії воєнного стану, але і в післявоєнний час. Висловили прохання продовжити даний цикл навчання як для бійців територіальної оборони, так і для цивільного населення.
Представляємо презентацію майстер-класу.