20 травня 2022 року в НДСЛ «Охматдит» МОЗ України» відбувся ІІ-й Український конгрес керівників дитячих обласних лікарень.

Конгрес був організований НДСЛ «Охматдит» МОЗ України» за участі НУОЗ України імені П.Л. Шупика та НМУ імені О.О. Богомольця. Формат проведення Конгресу офлайн/онлайн.

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну НДСЛ «Охматдит» продовжує надавати цілодобову мультидисциплінарну медичну допомогу дітям різного віку.

Доповідачі ІІ-ого Українського Конгресу висвітлили питання організації спеціалізованої медичної допомоги дітям в умовах воєнного стану в НДСЛ «Охматдит», обговорено проблеми забезпечення медичної допомоги дітям, збереження здорового розвитку новонароджених, забезпечення масового неонатального скринінгу, медичного спостереження та лікування дітей з орфанними захворюваннями. Значна увага приділена питанням дитячої хірургії, ортопедії та травматології, нейрохірургії, медичної допомоги дітям з вогнепальними ураженнями.

З доповідями виступили член-кореспондент НАМН України професор Н. Горовенко, член-кореспондент НАМН України проф. Є. Шунько, проф. О. Охотнікова, проф. О. Ошлянська, проф. Л. Калюжна, доцент О. Назар.