Google search

 
 

20-21 жовтня 2022 року відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Рефракційний пленер’22», яка була організована кафедрою офтальмології Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика, спільно з ГО «Асоціація дитячих офтальмологів та оптометристів України».

Захід об’єднав офтальмологів, дитячих офтальмологів та оптометристів України й зарубіжних колег з Великої Британії, Польщі, Швейцарії, Латвії та Грузії. У роботі конференції за два дні зареєструвалися та взяли участь близько 16 тисяч слухачів (на YouTube каналі). Мета конференції – поширення новітніх знань та навичок з офтальмології і оптометрії.

Програма конференції включала чотири пленарні засідання тематичних лекцій; чотири сателіти та три тренінги за різними напрямами офтальмології, які безперервно проводилися з прямою онлайн-трансляцією на YouTube каналі.

 

«Рефракційний пленер’22» відкрила проректор з наукової роботи НУОЗ України імені П. Л. Шупика, президент Асоціації стоматологічного здоров'я та гігієнічного навчання, Заслужений діяч науки і техніки України, професор Наталія Савичук.

У межах науково-практичної конференції «Рефракційний пленер’22» працівники кафедри офтальмології Національного університету охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика член-кореспондент НАМН України, професор Сергій Риков, професор Ірина Шаргородська, професор Оксана Петренко, професор Сергій Могілевський, доцент Юрій Барінов, доцент Дмитро Жмурик, доцент Юлія Панченко, доцент Наталія Лаврик, кандидат медичних наук Олег Пархоменко представили лекції, доповіді, огляд клінічних випадків з висвітленням актуальних напрямків офтальмології.

Актова лекція  «Штучний інтелект – нові горизонти в офтальмології» члена-кореспондента НАМН України, професора, завідувача кафедри офтальмології НУОЗ України імені П. Л. Шупика, голови правління ГО «Асоціація дитячих офтальмологів та оптометристів України» Сергія Рикова викликала неабиякий інтерес в учасників конференції, адже розвиток штучного інтелекту вже сьогодні докорінно змінює ландшафт охорони здоров’я на користь лікарів і їхніх пацієнтів, дозволяє на новому рівні проводити діагностику і лікування найважчих захворювань, зокрема патології органу зору.

Професор кафедри офтальмології Ірина Шаргородська в лекції «Цифрова революція змінює обличчя офтальмологічної практики» наголосила, що використання штучного інтелекту і цифрових технологій у клінічній практиці вже найближчим часом дозволить оптимізувати діагностику та  лікування глаукоми, яка на  сьогодні  є надзвичайно актуальною медико-соціальною проблемою як у світі, так і на Україні.

Практичним досвідом і знаннями поділилася професор кафедри офтальмології Оксана Петренко в доповіді «Особливості сучасної бойової травми органу зору, лікування та реабілітація», адже, у зв’язку з військовими діями на території України, велика кількість пацієнтів з мінно-вибуховою травмою звертається до офтальмологів сьогодні для надання першої лікарської допомоги, а в майбутньому ці пацієнти потребуватимуть реабілітації.

Корисною та актуальною була лекція «Сучасні методи профілактики реактивних ускладнень після хірургічного лікування діабетичної макулопатії у пацієнтів з цукровим діабетом», яку представили професор кафедри офтальмології Сергій Могілевський та доцент Юлія Панченко.

Науково-практична конференція з міжнародною участю «Рефракційний пленер’22» стала ще одним доказом актуальності проблем аномалій рефракції, катаракти та глаукоми і, що найголовніше, усвідомлення українськими лікарями важливості ролі офтальмолога та оптометриста у лікуванні та профілактиці сліпоти від офтальмологічних захворювань.

У межах науково-практичної конференції відбулася нарада опорної кафедри офтальмології та представників суміжних кафедр з питань вдосконалення програм підготовки спеціалістів офтальмологів, дитячих офтальмологів та оптометристів. Проведено засідання ЕПК НАМН та МОЗ України «Офтальмологія та тканинна терапія».

Цікавим є те, що «Рефракційний пленер’22» поєднав офтальмологічну науку і практику з Українською культурою. Цього року емблемою конференції була  Косівська мальована кераміка, яка занесена до культурної нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

Не зважаючи на важкий час війни в Україні, наші офтальмологи гідно тримають свій фронт і продовжують підвищувати свій професійний рівень, переймаючи досвід вітчизняних та світових експертів-офтальмологів.

Впродовж науково-практичної конференції були розглянуті та обговорені складні клінічні випадки й надані відповіді на численні запитання учасників.

Більшість делегатів та гостей науково-практичної конференції відзначили високий професійний та організаційний рівень її проведення.

Програма науково-практичної конференції «Рефракційний пленер`22» доступна за посиланням:

https://plener.kiev.ua/%d0%bf%d1%80%d0%be-%d0%ba%d0%be%d0%bd%d1%84%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%bd%d1%86%d1%96%d1%8e/%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b3%d1%80%d0%b0%d0%bc%d0%b0-%d0%ba%d0%be%d0%bd%d1%84%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%bd%d1%86%d1%96%d1%97/

Перший день конференції, 20 жовтня 2022 року доступний за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=fCLD0N8FmQc

Другий день конференції, 21 жовтня 2022 року доступний за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=PycaNP_mfJo

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 83% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 83% - 3 Голосів
Доступність матеріалу: 83% - 3 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також