Шановні колеги, кафедра військової підготовки та реабілітації військовослужбовців НУОЗ України імені П.Л. Шупика має честь запросити Вас на цикл тематичного удосконалення «Проблемні питання сучасного остеосинтезу» розробленого колективом кафедри.

Дата проведення: 18.11.2024-30.11.2024

Кількість балів БПР: 50 балів

Формат проведення: змішаний

Запланована кількість учасників: 20

Вартість участі - 3000 грн.

Цільова аудиторія: лікарі-хірурги, лікарі-травматологи, лікарі-невідкладної медичної допомоги, лікарі загальної практики-сімейні лікарі.

Мета циклу – удосконалення системи професійних знань та навичок освоєння сучасних технологій надання хірургічної допомоги в лікуванні переломів кісток, вибору найбільш оптимальної конструкції фіксатора для конкретного перелому, а також ефективної методики застосування фіксатора для остеосинтезу під час лікування цивільного населення військових, які зазнали впливу екстремальних факторів бойової обстановки.

Програма складається із 5 розділів. В основних розділах передбачає розгляд питань пов’язаних з концептуалізацією сучасного остеосинтезу розробленої АО. Значна увага приділятиметься вивченню методик накісткового, інтрамедулярного блокуючого остеосинтезу (ІБО), впливу конструкції фіксатора на перебіг репаративної регенерації (РР). Аналізуватимуться результати застосування сучасних  фіксаторів для остеосинтезу. Значна увага буде приділена вивчення впливу конструкції фіксатора на перебіг репаративної регенерації. З біомеханічної точки зору буде визначено вибір найбільш оптимального способу остеосинтезу відповідно до конкретної лінії перелому, стану пошкодженого сегмента. Будуть розглядатися питання профілактики сповільненої консолідації і ймовірних ускладнень при застосуванні сучасних засобів для остеосинтезу. Особлива увага буде приділена остеосинтезу апаратами зовнішньої фіксації, заміні методу остеосинтезу при вогнепальних та мінно-вибухових переломах верхніх і нижніх кінцівок на етапах медичної евакуації. Особлива увага буде приділена вибору найбільш оптимального способу ліквідації незадовільних результатів сучасних засобів для остеосинтезу. Розглядатимуться питання проведення хірургічної обробки ран при відкритих переломах кінцівок, застосування найбільш оптимальних конструкцій апаратів зовнішньої фіксації, ведення післяопераційного періоду при їх застосуванні. Значна увага приділятиметься медичній реабілітації хворих із бойовими переломами верхніх і нижніх кінцівок. Будуть розглянуті загальні принципи лікування і профілактики ускладнень переломів, поранень (травм), а також вимоги і стандарти щодо якості надання медичної допомоги військовослужбовцям.

Практичні заняття проводяться на базі НУОЗ України імені П. Л. Шупика, зокрема підсумковий контроль знань та на базі закладу, який забезпечує ресурси для якісного проведення практичних занять.

Для виконання цієї програми під час навчання передбачено такі види навчальних занять: лекції, практичні заняття, різні види семінарських занять, а також самостійну роботу слухачів.

Слухачам, які виконали програму і успішно склали іспит, видається посвідчення встановленого зразка.

Місце проведення: Київ, вул. Дорогожицька, 9, кафедра військової підготовки та реабілітації військовослужбовців.

Викладачі:

Бут Віталій Петрович – завідувач кафедри військової підготовки та реабілітації військовослужбовців.

НПП кафедри: професор Петро Білінський;

Доценти: Тарас Марчук, Микола Омельченко.

Додаткова інформація: 0973596614 Петро Білінський або military.medical.rehab@nuozu.edu.ua