ПУСТОВІТ Світлана Віталіївна — доктор філософських наук професор.

Працює на кафедрі з 2015 року.

Науковий керівник ініціативної науково-дослідної роботи кафедри: "Філософсько-методологічні аспекти гуманізації медицини" (2020–2024).

Закінчила Київський державний університет ім. Т. Г. Шевченка за спеціальністю біолог-фізіолог людини та тварин, викладач біології та хімії (1988); Національний університет "Києво-Могилянська академія" за спеціальністю філософія, магістр філософії, викладач вищої школи (1999).

Трудовий шлях: 1988–1999 — старший інженер, науковий співробітник, старший науковий співробітник лабораторії нейротоксикології відділу загальної токсикології Дослідного інституту гігієни і токсикології пестицидів, полімерів та пластичних мас (нині – ДП "Науковий токсикологічний центр імені академіка Л. І. Медведя МОЗ України"); 1999–2013 — старший викладач, доцент, професор кафедри філософії НМАПО імені П. Л. Шупика; 2013–2015 — завідувач кафедри філософії та біоетики Одеського НМУ; 2015–2023 — завідувач кафедри філософії НУОЗ України імені П. Л. Шупика; з 07.2023 — професор кафедри фундаментальних дисциплін та інформатики НУОЗ України імені П. Л. Шупика.

Докторська дисертація з філософських наук на тему: "Філософько-методологічний аналіз передумов, засад та принципів біоетики" за спеціальністю 09.00.09 — "Філософія науки".

Керівник ініціативних науково-дослідних робіт кафедри: "Філософські засади медичної теорії та практики" (2016–2020), "Філософсько-методологічні аспекти гуманізації медицини" (2019–2024). Відповідальний виконавець ініціативних науково-дослідних робіт "Постнекласична наукова парадигма: методологічні засади та концептуальні моделі" кафедри філософії та біоетики Одеський НМУ (2016–2020). Членкиня спеціалізованої вченої ради Д 26.161.01 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України (2019–2021).

Співавторка робочих програм нормативних і вибіркових навчальних дисциплін для здобувачів вищої освіти другого та третього рівнів; інтернів і слухачів суміжних циклів.

Членкиня редакційної колегії науково–практичного журналу "Здоров’я суспільства" (категорія Б) та міжнародного медико–філософського журналу "Інтегративна антропологія" (категорія Б, 2019–2021).

Співорганізаторка 9 міжнародних симпозіумів з біоетики (2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2015, 2021). Учасниця та керівниця численних проєктів, зокрема: "Розвиток та імплементація стандартів професійної етики в охороні здоров’я" (фонд Соросу в Україні); "Public involvement into implementation of bioethics principles in health care and ecology" (MATRA fund, Netherland Embassy in Ukraine) (керівник проєкту); "Ethics committees as mechanisms of public control in health care and environmental protection: experience of work in Central and Eastern Europe" (керівник проєкту); "Етичні аспекти застосування нанотехнологій в біомедицині і екології людини"; "Біобезпека та проблеми взаємної адаптації природних і штучних наноструктур в біомедицині та генетиці: природничо-науковий і біоетичні аспекти"; "Проблеми зміцнення громадського здоров'я в контексті соціальної біоетики та впровадження інноваційних біомедичних технологій".

Президент ВГО "Українська асоціація з біоетики"; членкиня Комітету з питань біоетики при Президії НАН України; членкиня наукової ради Міжнародного товариства з біоетики (SIBI); членкиня Європейського товариства з філософії медицини та охорони здоров’я (ESPMH); експерт ЮНЕСКО з біоетики в Україні. Вчений секретар Комітету з етики НМАПО імені П.Л. Шупика (2004–2013); голова Комісії з питань етики НУОЗ України імені П. Л. Шупика (2015–2023).

Нагороди: золота медаль за розробку "Етична експертиза як спосіб оцінки ризику та біобезпеки суб’єктів біомедичних досліджень" (2006); золота медаль за розробку "Спосіб проведення етичної експертизи морфологічних досліджень в медицині" (2007).

Наукові інтереси: філософія, філософія науки, філософська антропологія, біоетика, протидія насиллю в сім’ї, етична експертиза біомедичних досліджень.