Сучасна кафедра фундаментальних дисциплін та інформатики щорічно забезпечує проведення більше двадцяти навчальних циклів післядипломного спрямування та дисциплін (обов’язкових і вибіркових) підготовки здобувачів вищої освіти другого та третього рівнів.
Кожні 5 років колектив кафедри розробляє та видає оновлену Уніфіковану програму з інформатики та кібернетики в охороні здоров’я та біології. Останнє видання уніфікованої програми здійснено в 2021 році під назвою "Інформатика та кібернетика : Уніфікована освітня програма в галузях знань 22 "Охорона здоров’я" та 09 "Біологія"". Щорічно оновлюється перелік циклів тематичного навчання. За окремими робочими програмами проводиться навчання аспірантів, магістрантів, інтернів.
Для підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії розроблено та впроваджено робочі програми навчальних дисциплін. Обов’язкові: “Методологія та дизайн наукових досліджень в охороні здоров’я та біології“, “Етика, біоетика та академічна доброчесність“, “Сучасні інформаційні та цифрові технології у науковій діяльності“.
Вибіркові: “Математичне моделювання в охороні здоров’я та біології”, “Інформаційні технології пошуку та структуризації інформації”, “Доказова медицина”, “Системна біомедицина”, “Управління науковими проєктами. Фінансування наукових досліджень”, “Сучасні інформаційні технології у науковій діяльності та біостатистика”, “Логіка та методологія наукових досліджень“, “Технології наукової творчості. Основи академічного письма та риторики“, “Методологічні та етико-правові засади біомедичних досліджень“.
На кафедрі проводяться такі основні цикли тематичного вдосконалення (тривалість 90 годин, 3 кредити ЄКТС): “Сучасні аспекти навчання з використанням інформаційних технологій”, “Інформаційно-технологічні проблеми забезпечення дистанційного навчання в охороні здоров’я”, “Інформаційні технології оброблення зображень у медицині”, “Інформаційні аспекти передавання знань при безперервному професійному розвитку лікарів і фармацевтів”, “Інтернет в охороні здоров’я та практичній медицині”, “Електронна медична документація і технологія електронної медичної паспортизації”, “Нові технології передавання знань”, “Інформаційні технології в децентралізації післядипломної медичної освіти: від вебінарів до відкритих онлайн-курсів”, “Математичні методи оброблення інформації”, “Інформаційні технології в фармації”, “Етико-правові та нормативні засади проведення доклінічних та клінічних досліджень”, “Філософські засади медичної теорії і практики”.
Тематичні цикли кафедри розраховано на такий контингент слухачів: лікарі різних спеціальностей і спеціалізацій, керівники закладів охорони здоров’я, фармацевти, біологи, педагогічні та науково-педагогічні працівники закладів вищої та післядипломної освіти системи охорони здоров’я, наукові співробітники та інженерно-технічний склад інформаційно-аналітичних центрів системи охорони здоров’я.
З метою формування, оновлення, поглиблення ключових загальногуманітарних компетентностей стосовно здійснення наукового керівництва/консультування дисертаційними дослідженнями та виходячи з актуальних інформаційних і біоетичних питань здійснення наукової діяльності створено та впроваджено спеціалізований цикл тематичного вдосконалення для наукових керівників підготовки докторів філософії (PhD), наукових консультантів докторів наук, а також для осіб, які мають намір здійснювати наукове керівництво або консультування “Актуальні питання наукового керівництва/консультування дисертаційним дослідженням: інформаційні та біотичні аспекти”.
Навчання на всіх циклах кафедри може здійснюватися на основі платних освітніх послуг. Впроваджено очно-заочні цикли з елементами дистанційного навчання, майстер–класи, тренінги.
Кафедра оснащена сучасними персональними комп’ютерами, має два навчальні комп’ютерні класи, що підключені до локальної мережі з доступом до всесвітньої мережі Інтернет, два класи для проведення лекційних занять, спеціалізовану аудиторію для проведення лекцій і семінарів у форматі відеоконференцзв’язку; систему віртуальної реальності; інтерактивну дошку.
Навчальні бази кафедри.
1) теоретичний корпус НУОЗ України імені П. Л. Шупика;
2) ТОВ ”Сузір’я” (Закарпатська обл., Свалявський р-н, с. Солочин, Санаторій ”Квітка Полонини”);
3) НДСЛ ”ОХМАТДИТ”;
4) ДЗ ”Науково-практичний медичний реабілітаційно-діагностичний центр Міністерства охорони здоров'я України” (м. Костянтинівка, Донецька обл.);
5) ДУ ”Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України”.