Кафедра плідно співпрацює з закордонними навчальними закладами та установами:
1. Медичним факультетом університету штату Массачусетс (США).
2. Медичним факультетом університету м. Бостон (США).
3. Американським міжнародним союзом охорони здоров’я (American International Health Alliance, США).
4. Центром Домедичної допомоги Королівства Швеції
Головна мета цієї співпраці – досягнення міжнародних стандартів науково-освітньої діяльності. Викладачі кафедри проходили стажування з питань освіти в галузі невідкладної медичної допомоги та медицини катастроф в університетах та медичних центрах Сполучених Штатів Америки та Європи.
Колектив кафедри брали активну участь в організації роботи Київського учбово-тренувального центру з невідкладної допомоги, який було створено за сприянням Американського міжнародного союзу охорони здоров’я (АМСОЗ), на базі якого курсанти кафедри мають можливість відпрацьовувати практичні навички.
Співробітники кафедри брали участь в міжнародному проекті МАГАТЕ RER 9-049 «Медична освіта та програма міжрегіональної координації готовності до ядерних аварій», метою якого було підвищення рівня підготовки медичних працівників – слухачів програми по постановці і вирішенню завдань з надання невідкладної медичної допомоги при радіаційних аваріях.
Співробітники кафедри брали безпосередню участь у ліквідації медико-санітарних наслідків катастрофічних землетрусів, які останнім часом стались у таких країнах світу: Республіка Туреччина, Республіка Індія, Ісламська Республіка Іран, Ісламська Республіка Пакистан, а також надавали допомогу постраждалим в умовах збройного конфлікту в Республіці Лівія.
На кафедрі медицини катастроф під егідою Технічного секретаріату Організації заборони хімічної зброї на кафедрі було започатковано проведення циклів тематичного удосконалення «Невідкладна медична допомога постраждалим при хімічних інцидентах та нападах» для слухачів з різних країн світу. З метою охоплення більшої кількості слухачів даний курс додатково реалізовано російською та англійською мовами.