- Деталі
До найбільш значущих наукових здобутків кафедри відносяться наступні: розробка сучасних методів виділення, очищення і концентрування рота- і ентеровірусів з клінічного матеріалу від хворих та з об’єктів довкілля з використанням бентоніту, аміноетоксиаеросилу-2 і ентеросгелю; розробка моделі ротавірусної інфекції людини на поросятах гнотобіотах для вивчення патогенезу, ефективності медикаментозного лікування і специфічної профілактики; розробка високоімуногенноїінактивованої вакцини для специфічної профілактики ротавірусного гастроентериту; визначення основних закономірностей розвитку сепсису при термічній травмі; вивчення зв’язку структурних особливостей низькомолекулярних регуляторів дії гідролаз з їх біологічною активністю; мікробіологічний моніторинг біологічних властивостей збудників гнійно-запальних інфекцій у закладах охорони здоров'я.
Новими здобутками кафедри є фармакоекономічні дослідження стратегій діагностики респіраторних вірусних інфекцій людини, створена і апробована математична модель для прогнозування ефективності протиротавірусних вакцин в Україні.
Науковим напрямом кафедри сьогодні є оптимізація стратегій діагностики, профілактики та лікування актуальних бактеріальних, вірусних та мікотичних інфекцій на основі клініко-лабораторних, імунологічних, фармакоекономічних та фармакоепідеміологічних досліджень.
- Деталі
- Запропоновано принципи, критерії та методологію фармакоекономічного аналізу етіологічної діагностики вірусних інфекцій.
- Обґрунтовано принципи моделюючих досліджень в фармакоекономічному аналізі скринінгу вірусних інфекцій серед населення України.
- Розроблено методологію та апробовано методологію моделюючого дослідження ефективності раціональної фармакотерапії вірусних інфекцій.
- Обґрунтовано використання моделювання та прогнозування динаміки окремих показників стану пацієнтів для вибору раціональної фармакотерапії вірусних інфекцій.
- Обґрунтовано використання епідеміологічних моделей в оцінці ефективності фармакотерапії вірусних інфекцій.
- Удосконалено методологію аналізу генотип-специфічної ефективності в дослідженнях раціонального використання вірусних вакцин.
- Адаптовано та апробовано методологію епідеміологічного моделювання в дослідженнях раціонального використання вірусних вакцин.
- Запропоновано сучасні методи виділення, очищення і концентрування рота- і ентеровірусів з клінічного матеріалу від хворих та з об’єктів довкілля з використанням бентоніту, аміноетоксиаеросилу-2 і ентеросгелю.
- Розроблено спосіб видалення вірусів із біологічних рідин з використанням мікрочасток
- Розроблено і запропоновано нову модель ротавірусної інфекції на поросятах гнотобіотах для вивчення патогенезу, ефективності медикаментозного лікування і специфічної профілактики.Детальніше...
- Деталі
На кафедрі виконана і захищена у 2021 році дисертаційна робота на здобуття вченого ступеня кандидата біологічних наук на тему: «МІКРОБІОЛОГІЧНИЙ МОНІТОРИНГ ФОРМУВАННЯ БІОЦЕНОЗУ У ДІТЕЙ ІЗ ВРОДЖЕНИМИ ВАДАМИ СЕРЦЯ», спеціальність 03.00.07– мікробіологія
УДК 576.8.073.3:616.12-007-053.
- Деталі
- Благодатний В. М. «Шляхи стримування мультирезистентності мікобактерій туберкульозу» // Міжнародна науково-практична конференції «Актуальні проблеми внутрішньолікарняних інфекцій: резистентність мікроорганізмів до антимікробних препаратів, дезінфекція та стерилізація» 18.04.2014 м. Київ, Україна.
- Кирик Д.Л.Інфекційні хвороби у сучасному світі: епідеміологія, діагностика, лікування, профілактика, біологічна безпека // Міжнародний конгрес з лабораторної медицини. - Київ, 2020, 23-25 вересня.
- Polishuk N, Kyryk D. Antibacterial properties of magnesiumalloe || The world science of modernity.- Absract book., Paris, France. - 2021. P.100-101.
- Деталі
- Соловйов С.О., Собков А.В., Дзюблик Я.О., Гальчинський Л.Ю., Дзюблик І.В. Комп’ютерна програма «Фармакоекономічний аналіз стратегій діагностики респіраторних вірусних інфекцій» // Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 54807.- К.: Державний департамент інтелектуальної власності України.-Дата реєстрації: 16.05.2014.
- Кунашев Д. І., Трохименко О. П., Соловйов С. О., Дзюблик І.В. Комп’ютерна програма «Аналіз цифрових мікроскопічних зображені субстратзалежних клітинних систем invitro» // Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 67123.- К.: Державний департамент інтелектуальної власності України.-Дата реєстрації: 10.08.2016.
- Трохименко О.П., Кунашев Д.І., Соловйов С.О., Дзюблик І.В. Спосіб комп’ютерної обробки і аналізу мікроскопічних зображень субстратзалежних клітинних систем invitro // Реєстраційний номер U2016 №13520 від 28.12.16., Опубл. 26.06.17, Бюл. №12
- Деталі
- Дзюблик І.В., Соловйов С.О., Кукало О.В. Компютерна програма «Фармакоекономічний аналіз стратегій діагностики респіраторних вірусних інфекцій» Інформаційний лист про нововведення в сфері охорони здоровя. Випуск з проблем «Мікробіологія і вірусологія».-Київ.-2015.-4 с.
- Дзюблик І.В., Соловйов С.О., Кукало О.В. Методологія проведення фармакоекономічного аналізу стратегій діагностики респіраторних вірусних інфекцій // Український відділ Міжнародного товариства фармакоекономічних досліджень, 2016.-20 с
- Дзюблик І.В., Охотнікова О.М., Кукало О.В., Шарікадзе О.В., Руденко С.М., Соломко Ю.О. Алгоритм лабораторной діагностики вірусних і бактеріальних інфекцій у детей з бронхообструктивним синдромом // Укрмедпатентінформ.- №72-216.-2016.-5 с.
- Дзюблик І.В., Кукало О.В., Соломко Ю.О. Детекція та ідентифікація вірусу грипу та інших респіраторних збудників методом полімеразної ланцюгової реакції в мультиплексному форматі у реальному часі // Укрмедпатентінформ.- №74-216.-2016.-6 с.