Google search

Основними науковими напрямками кафедри є проблеми дитячих інфекційних хвороб - кишкові інфекції, вроджені інфекції, так звана TORCH-група, ВІЛ-інфекція, опортуністичні інфекції у пацієнтів з імунодефіцитами, а також первинні (вроджені) імунодефіцити та імунопрофілактика інфекційних хвороб. У 2020-2021 рр. кафедра також активно включилася у вивчення коронавірусної інфекції COVID-19 та її профілактики. 

НДР кафедри за кошти держбюджету (фінансування МОЗ України):

2021-2022 рр. бюджетна НДР «Важкий перебіг COVID-19 у осіб молодого віку: фактори ризику і особливості імунної відповіді» за кошти держбюджету. Дослідження виконується у співпраці з міжнародним науковим консорціумом COVID HGE (www.covidhge.com).

2018-2020 «Удосконалення підходів до імунопрофілактики у дітей із первинними та вторинними імунодефіцитами»

2015-2017 «Розробка оптимальних схем вакцинації проти бактеріальних інфекцій у ВІЛ-інфікованих дітей, що отримують антиретровірусну терапію» 

Кафедра дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології першою в Україні почала активно розробляти напрямок діагностики і лікування вроджених дефектів імунної системи – первинних імунодефіцитів. За даним науковим напрямком захищено 3 докторські дисертації, опубліковано понад 100 наукових праць, в тому числі 30 статей в міжнародних фахових виданнях, що цитуються в Scopus (Clinical Genetics, Molecular Immunology, Journal of Experimental Medicine, Molecular Immunology, Journal of Allergy and Clinical Immunology, Journal of Medical Genetics, Blood, Journal of Allergy and Clinical Immunology, Journal of Сlinical Іmmunology). У 2016 році закінчена ініціативно-пошукова наукова робота «Клініко-імунологічна характеристика первинних імунодефіцитів у дітей, розробка критеріїв ранньої діагностики первинних імунодефіцитів”, в процесі виконання якої вивчена частота первинних (вроджених) імунодефіцитів в Україні, створено Реєстр первинних імунодефіцитів за нозологією; розроблені ранні критерії діагностики первинних імунодефіцитів антитілоутворення, комбінованих імунодефіцитів; описана нова нозологічна форма первинного імунодефіциту з генетичним підтвердженням; впроваджені сучасні методи лікування первинних імунодефіцитів у дітей; науково обґрунтовано і розроблено медичний супровід дітей з первинними імунодефіцитами. 

Кафедра бере активну участь у дослідженні тягаря вакцин-контрольованих інфекцій, в тому числі в співпраці з міжнародними організаціями, і впровадженню засобів імунопрофілактики проти них в Україні. За результатами наукових досліджень кафедри за підримки ВООЗ і МОЗ у 2006 році в Національний календар щеплень була запроваджена вакцинація дітей проти гемофільної інфекції. У 2014 році завершена робота по дослідженню серотипового репертуару та антибіотикорезистентності пневмококової інфекції у дітей. Обґрунтовано доцільність впровадження вакцинації проти пневмококової інфекції та рекомендації щодо вибору стартової емпіричної терапії позалікарняної пневмонії та менінгітів у дітей.