З 9 по 13 вересня в Мілані (Італія) відбувся черговий Міжнародний конгрес Європейського респіраторного товариства (European Respiratory Society, ERS) – найбільший форум у світі, якій об'єднує професіоналів з усіх областей респіраторної медицини. Для цього заходу притаманна видатна науково-освітня програма для задоволення інтересів науковців, спеціалістів, лікарів загальної практики та суміжних медичних працівників задля їх професійного розвитку.

Програма Конгресу висвітлювала ключові теми респіраторної медицини щодо захворювань дихальних шляхів, інтерстиціальних захворювань легень, дитячої пульмонології, судинних легеневих захворювань, дихальної недостатності, туберкульозу та інфекцій органів дихання, дихальних розладів під час сну, торакальної онкології.

Активну участь у Конгресі прийняли співробітники кафедри фтизіатрії і пульмонології, яку очолює академік НАМН України, професор, директор Державної установи «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології імені Ф. Г. Яновського НАМН України» Юрій Фещенко, а також професора кафедри Сергій Зайков та Галина Гуменюк.

Професор кафедри фтизіатрії і пульмонології Галина Гуменюк у співавторстві з ними представила на Конгресі 6 доповідей з актуальних питань пульмонології та фтизіатрії.

Більшість доповідей була присвячена актуальним питанням пандемії COVID-19. В рамках чотирьох сесій «Emerging evidence in COVID-19», «Imaging studies in COVID pneumonia and other lung diseases», «COVID-19 outcomes» та «Clinical aspects in asthma» було представлено доповіді «Development of vanishing lung syndrome in patients with COVID-19 pneumonia», «Computed tomography (CT) characteristics of vanishing lung syndrome in patients after severe COVID-19 pneumonia», «Secondary infectious complications of the airways in patients with post-COVID-19 syndrome» та «Respiratory muscle strength investigation in asthma patients with post-COVID-19 syndrome and significant dyspnea» відповідно.

Кафедра фтизіатрії і пульмонології здійснює наукові дослідження у сфері інтерстиціальних захворювань легень. Під час постерної сесії «Sarcoidosis: challenges in disease assessment and management of complications» було представлено роботу «Prevalence of refractory pulmonary sarcoidosis in Ukraine».

На секції з фтизіатрії «What is new in treatment of drug-susceptible tuberculosis, drug-resistant tuberculosis and tuberculosis infection?» професор Галина Гуменюк представила стендову доповідь «Release of potassium ions from leukocytes in patients with tuberculosis with toxic-allergic reactions to medicines».

Важливо, що Міжнародний конгрес ERS є майданчиком для зустрічі колег з усього світу, де вони обмінюються найновішими досягненнями своєї роботи, дізнаються про найактуальніші напрямки та акценти сучасних наукових досліджень та надихаються на подальшу плідну, творчу наукову та практичну діяльність.

Доступність матеріалу: 76.25% - 4 Голосів