З 19 по 20 січня у Кропивницькому в лікарні Святого Луки та медичному центрі «Ацинус» відбулася медична конференція, яка зібрала провідних фахівців, вчених, лікарів-практиків, реабілітологів та військових хірургів з усієї України для обговорення новітніх досягнень та досвіду лікування бойових травм.

Практично всі регіони України долучилися до конференції як офлайн, так і онлайн.

Завідувач кафедри торакальної хірургії та пульмонології Національного університету охорони здоров‘я України імені П.Л. Шупика, заслужений лікар України  професор Вадим Гетьман виступив із доповіддю «Досвід лікування бойової травми дихальних шляхів».

Костянтин Гуменюк, головний хірург ЗСУ у своїй промові наголосив: «Хочу подякувати всім, хто рятує наших поранених. Головна задача сьогодні – визначити пріоритети в реконструктивно-відновлювальній хірургії, визначити тактику надання допомоги задля однієї мети – збереження життя військових! Слава Україні!»

Випадки бойової травми  реєструються не тільки військових, а й у цивільного населення. Тому мета конференції – об‘єднатися. Це визначна подія, яка не тільки збагатить медичні знання, але й сприятиме налагодженню зв’язків між фахівцями для реалізації спільних проєктів та ініціатив, спрямованих на покращення умов лікування та реабілітації військовослужбовців і цивільних осіб, які постраждали від наслідків воєнних дій.