Google search

 
 

Щорічно 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку, який було засновано у 2000 році на першому Всесвітньому саміті по боротьбі з онкологічними захворюваннями у Парижі. Підписана керівниками держав та провідних медичних центрів Паризька хартія боротьби з раком об'єднує науковців, лікарів - практиків, громадськість та державні органи задля перемоги над однією з найнебезпечніших патологій – раком.

Головною метою проведення Всесвітнього дня боротьби проти раку є: підвищення обізнаності про рак, як про одне із найпоширеніших захворювань сучасної цивілізації; привернення уваги суспільства до важливості запобігання, вчасного виявлення та лікування злоякісних новоутворень; формулювання завдань, що стоять перед світом у боротьбі зі злоякісними захворюваннями.

Рівний доступ до профілактики раку, діагностики, лікування та догляду може щодня рятувати життя. Підвищуючи громадську обізнаність у питаннях виявлення та лікування раку ми зменшуємо страхи, збільшуємо розуміння та мотивацію, розвіюємо міфи та неправильні уявлення, змінюємо поведінку та ставлення до хвороби. Пріоритетним у лікуванні є якість життя онкологічних хворих, тому стрімко розвиваються такі напрямки, як психологічна, фізична реабілітація, а також реконструктивні втручання.

Вчасна діагностика, яка досягається обізнаністю про рак та доступністю медичної допомоги, забезпечує позитивний клінічний результат у понад третині випадків.

З 2022 року змінилось життя всіх українців. Але українська система охорони здоров’я залишилася стабільною і лікарі продовжують щодня виконувати свою роботу в лікарнях по всій країні, включно з онкологами, які роблять все можливе для лікування пацієнтів дотримуючись локальних та міжнародних стандартів.

Сьогодні всі онкологічні заклади країни працюють за звичайним графіком і це вже наша спільна маленька Перемога.

І як би складно нам всім зараз не було, ми залишаймося вільною країною і прагнемо стати здоровою нацією.

У Всесвітній день боротьби з раком Національний університет охорони здоров’я імені П.Л. Шупика та кафедра онкології нагадує всім про важливість своєчасної діагностики, попри складнощі часу і закликає населення піклуватися про своє здоров’я, не втрачати віру і в Перемогу над ворогом, і в Перемогу над раком!

Пропонуємо інфографіки, які допоможуть перевірити, які обстеження і як часто варто проходити, щоб зберегти своє здоров’я.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 87.4% - 5 Голосів
Корисність матеріалу: 87% - 6 Голосів
Доступність матеріалу: 89% - 5 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також