3.05.2024р., у Страсну П’ятницю в Київському обласному перинатальному центрі (далі – Центр) було виконано незвичайний кесарів розтин з проведенням верхньо-серединної лапаротомії (вище пупка), що було пов’язано з ожирінням у вагітної, вираженим набряком підшкірно-жирової клітковини нижніх відділів живота, що унеможливлювало проведення кесарева розтину в нижньому матковому сегменті.

Вагітна Л., 30 р. була терміново госпіталізована у  1.05.24р. з одного з районів Київської області – діагноз: вагітність І-а 37тиж. Поперечне положення плода. Тяжка прееклампсія на тлі хронічної артеріальної гіпертензії (ХАГ). Недостатність мітрального клапана. Ангіопатія сітківки обох очей. Метаболічний синдром, ожиріння ІV ст. (маса тіла – 165 кг), генералізовані набряки. У відділенні інтенсивної терапії Центру клініко-лабораторно обстежена, проведені консультації профільних спеціалістів  (кардіолог, терапевт), призначена терапія ХАГ і поєднаної прееклампсії.

Проведено консиліум у складі медичного директора Центру, завідувача кафедри акушерства і гінекології №1 НУОЗ України імені П.Л. Шупика, завідуючих відділень, профільних консультантів (інститут ССХ імені М. Амосова, НДІ ПАГ імені О. Лук’янової).

За висновком консиліума, у зв’язку з тяжкою прееклампсією на тлі ХАГ і поперечного положення плода 3.05 проведено верхньо-серединну лапаротомію (у цьому відділі живота товщина підшкірно-жирової клітковини становила до 15 см), кесарів розтин в дні матки з перев’язуванням маткових судин і дренуванням черевної порожнини і підшкірно-жирової клітковини. Вилучено живу доношену дівчинку м-3900,0 г і довжина тіла - 56 см з оцінкою за шкалою Апгар 7-8 балів. Загальна крововтрата – 570,0 мл.

Злагоджена робота всієї команди медичних працівників Перинатального Центру, відділення інтенсивної терапії і вірна та вчасна методика розродження такої складної пацієнтки з проведенням спінальної анальгезії (в даному випадку теж мало свої складнощі, зважаючи на виражене ожиріння) дали можливість попередити тяжкі ускладнення як з боку матері, так і новонародженого. Відеосюжет можна подивитися за покликанням.

Велика подяка всім причетним до вдалого проведення даного випадку.

Закінчується ІІІ-я доба після кесарева розтину. Вилучені дренажі. Загальний стан новонародженої та породіллі - задовільні. Жінка продовжує перебувати у післяпологовому відділенні Центру в палаті сумісного перебування.

Актуальність матеріалу: 72.5% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 70.5% - 2 Голосів