На базі КНМП «ЛІЛ Кременчуцька» викладачі кафедри торакальної хірургії та пульмонології провели виїзний цикл тематичного удосконалення під назвою «Актуальні питання торакальної хірургії», який відбувся з 02 по 16 вересня 2024 року. Навчання проходили 34 лікарі КНМП «ЛІЛ Кременчуцька». Тривалість циклу ТУ складала 156 академічних годин. Лекції, семінари та практичні заняття проводились професорами кафедри В. Гетьманом, А. Висоцьким, Б. Кравчуком.

Відповідно до навчального плану і програми циклу із застосуванням інноваційних методик викладання, розглядалися актуальні питання травми грудної клітини, нагнійних захворювань плеври і легень та інша патологія органів грудної порожнини.

Особливість інноваційного підходу у викладанні полягала у поєднанні психологічних методик з прикладними (консультування і тестування) та запровадженні інтерактивних методів навчання, що оптимізують можливості набуття знань і формування спеціальних практичних навичок та вмінь, що є актуальним у децентралізації послуг під час реформування системи охорони здоров’я.

Лекції, семінари та практичні заняття проводились як в дистанційному режимі, так і в звичайному з можливістю безпосереднього спілкування між слухачами та викладачем. Для навчання використовувалися аудиторії та навчальні кімнати, які обладнані всіма необхідними технічними засобами. У навчанні були реалізовані різні педагогічні методики, а саме: робота в групах, інтерактивні презентації, дискусії, мозковий штурм, рольові ігри, ситуаційні завдання, відеоролики та їх обговорення, практичні заняття з детальним зворотнім зв’язком від викладача.

Практичні заняття, що проводились з тематичними пацієнтами викликали щире задоволення слухачів за корисно проведений час, збагачення новими знаннями і навичками.

Особливу зацікавленість слухачів викликали теми, що розкривали проблему хірургічної тактики при вогнепальних ушкодженнях грудної клітки, бойової травми грудної клітки, методи лікування гострих емпієм плеври.

Наприкінці навчання були сформульовані висновки на підставі оцінки ефективності набутих теоретичних знань, спеціальних практичних навичок та умінь та проведено анкетування слухачів.

Після закінчення ТУ всі лікарі отримали посвідчення відповідного зразка. Слухачі висловили щире задоволення від проведеного виїзного циклу та побажали колективу кафедри подальшого розвитку наукової, освітньої, лікувальної діяльності.