Наприкінці листопада в м. Запоріжжя відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Запорізький фармацевтичний форум - 2024». За запрошенням колег із Запорізького державного медико-фармацевтичного університету завідувач кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика, професор Марина Долженко та докторант кафедри, клінічний фармацевт, к. пед.н. Наталя Білоусова взяли участь в пленарному засіданні та обговоренні актуальних тем впровадження міжпрофесійного командного підходу в процесі надання медичної та фармацевтичної допомоги пацієнтам з ішемічною хворобою серця з урахуванням різних коморбідних станів.
У змістовній доповіді «Вплив властивостей лікарських засобів на прихильність до лікування пацієнтів на ІХС з коморбідними станами» було представлено результати емпіричного дослідження, яке охоплювало респондентів з 26 регіонів України. Доповідь привернула увагу учасників конференції з медичною та фармацевтичною освітою. В обговоренні доповіді взяли участь ректор Запорізького державного медико-фармацевтичного університету, професор Юрій Колесник та проректор з наукової роботи, професор Валерій Туманський, завідувач кафедри управління та економіки фармації, професор Наталя Ткаченко та завідувач кафедри управління і економіки фармації та фармацевтичної технології ЗДМФУ, професор Інна Бушуєва. Виступаючі підтримали міжпрофесійну взаємодію фахівців охорони здоров'я та наголосили на актуальності отриманих результатів.
Серед учасників конференції обговорювалися питання соціальної відповідальності, впливу війни в Україні на надання якісної фармацевтичної допомоги, вплив заходів фармацевтичної допомоги на прихильність до лікування у пацієнтів з розсіяним склерозом. Перед національними виробниками лікарських засобів піднімалися питання відсутності лікарських засобів в Національному переліку лікарських засобів та Переліку лікарських засобів, що відпускаються по реімбурсації та які входять до Уніфікованиого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги «Стабільна ішемічна хвороба серця» та необхідності інформаційного підкріплення зі сторони виробників генеричних лікарських засобів для забезпечення обізнаності про біоеквівалентность, якість виробництва, безпеку та клінічну ефективність лікарських засобів, зареєстрованих на території України.
Отже, науковці кафедри активно піднімають актуальні питання щодо якості надання фармацевтичної допомоги, доступу українського населення до кращих лікарських засобів та популяризують здобутки вітчизняної науки.