Google search

 
 

Застосування екстракорпоральної мембранної оксигенації (ЕКМО) під час серцево-легеневої реанімації (СЛР) називається «ЕКМО-респіраторна підтримка під час реанімації» або «ECPR» (extracorporeal cardiopulmonary resuscitation). Цей метод використовується як крайній захід при зупинці серця, коли стандартна СЛР не дає результату. Такий високотехнологічний та дороговартісний метод інтенсивної терапії забезпечує тимчасову заміну функцій серця та легень, що дозволяє підтримувати циркуляцію крові, оксигенацію та видалення вуглекислого газу, надаючи анестезіологам більше часу для усунення причини зупинки серця (наприклад, при тромбоемболії легеневої артерії, гострому інфаркті міокарда, критичному переохолодженні або інших критичних станах).

На кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії (завідувач професор Олег Лоскутов) для лікарів-інтернів другого року навчання було проведено ряд занять із застосування ECPR, які провів доцент кафедри Степан Маруняк. Традиційно під час практичної частини всі лікарі-інтерни мали можливість відпрацювати особливості використання ECPR із застосуванням симуляційного обладнання кафедри. Під керівництвом досвідченого викладача кафедри розглядалися та наступні питання використання ECPR: показання та протипоказання для використання ЕКМО під час СЛР, типи ЕКМО, які використовуються при СЛР, основний ризик пов’язаний із застосуванням та важливість своєчасного запуску ЕКМО при СЛР, оптимальні підходи для профілактики ішемії кінцівки під час артеріальної канюляції, ключові параметри для моніторингу під час ЕКМО, найпоширеніші механічні проблеми в роботі ЕКМО та інші.

По закінченні занять лікарі-інтерни висловили свої позитивні враження від ознайомлення з сучасним методом інтенсивної терапії, який став золотим стандартом у провідних клініках для лікування пацієнтів у критичних станах.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також