У другій половині 2024 року кафедрою громадського здоров’я, епідеміології та екології НУОЗ України імені П.Л. Шупика започатковано новий цикл тематичного удосконалення (ТУ) «Сучасні лабораторні дослідження в системі громадського здоров’я». Цикл орієнтований на фахівців з досліджень хімічних і фізичних факторів навколишнього середовища, лікарів-гігієністів, спеціалістів, що працюють в сфері екологічного моніторингу та екологічної інженерії; регуляторних органах в області захисту навколишнього середовища і загалом для працівників ДУ "Центри контролю та профілактики хвороб МОЗ України".
Навчальна програма циклу включає огляд основних типів (хімічних і фізичних) забруднювачів навколишнього середовища в сучасному ракурсі; традиційні й сучасні (хімічні, фізичні і фізико-хімічні) методи аналітичної хімії; визначення контамінантів водних ресурсів, повітря й ґрунтів, а також їх відновлення. Навчальні матеріали циклу засновані на найсучасніших джерелах інформації, зокрема науковій літературі. Викладання ведеться з використанням сучасних засоби навчання та базується на сучасних педагогічних підходах.
Останній цикл ТУ «Сучасні лабораторні дослідження в системі громадського здоров’я» проводився 06-20 січня 2025 року. На циклі навчалися фахівці з Житомирської, Кіровоградської і Київської (м. Київ) областей. Під час проведення заключної конференції слухачі дали позитивну оцінку організації, актуальності та контенту вищеназваного циклу.
Від Державної установи «Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України» на офіційну пошту університету надійшов лист від генерального директора, головного державного санітарного лікаря Кіровоградської області Надії Оперчук.
«Фахівці нашого Центру, отримали глибокі практичні знання у сфері екологічного моніторингу та аналітичної хімії. Особливо цінним був розгляд міжнародних стандартів, шо дозволяє працювати відповідно до сучасних світових вимог. Завдяки організаторам заходу, атмосфера поєднувала професіоналізм, дружнє спілкування та інноваційний підхід до обговорюваних тем.
Окрему вдячність висловлюємо куратору циклу, кандидату хімічних наук Наталії Чубар. Її високий професіоналізм, глибокі знання та унікальний підхід. до викладання зробили цей курс надзвичайно інформативним і корисним. Завдяки структурованому поданню матеріалу, інтерактивним завданням та прикладам, кожен слухач зміг отримати не лише теоретичну базу, а й практичні навички, необхідні для роботи в галузі лабораторних досліджень та екологічного моніторингу. Щиро дякуємо за зусилля, вкладені в підготовку навчальних матеріалів, підтримку та натхнення протягом усього курсу» ̶̶ зазначає Надія Оперчук.