На кафедрі сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги завершився двотижневий авторський цикл тематичного удосконалення професора Світлани Яремчук «Лікування хропіння та апное уві сні», де були розглянуті ключові питання здоров’я, пов’язані з особливостями сну, проблемою хропіння та апное уві сні, а також способів профілактики та сучасного лікування.
Як відомо, проблема порушень сну щільно пов’язана з серцево-судинною та цереброваскулярною патологією, метаболічними та ендокринними порушеннями, наслідками черепно-мозкових травм, вагітністю тощо. Особливо гостро постають проблеми сну в населення України під час війни, яке майже щоночі потерпає від ворожих атак безпілотниками та ракетами. І що вже говорити про якість сну в наших захисників, які знаходяться в екстремальних умовах із загрозами життю та неймовірними фізичними та психологічними перенавантаженнями!
І, незважаючи на мультипричинність порушень сну, пацієнт зазвичай першочергово зі своїми проблемами звертається до сімейного лікаря. Тому, саме сімейним лікарям і був присвячений цей цикл, хоча він надзвичайно корисним також був і для лікарів інших спеціальностей – неврологів, кардіологів, терапевтів, ендокринологів, оториноларингологів, акушер-гінекологів, сексопатологів тощо.
Лекції, які стосувалися тем циклу ТУ, окрім професора С. Яремчука, презентували завідувач кафедри СМ-АПД професор О. Коваленко, доцент Т. Титова (куратор циклу) та доцент Л. Клименко. Під час навчання було детально розглянуто етіологію, патогенез, тактику ведення пацієнтів з порушеннями сну, нічним апное та хропінням, особливості клінічних проявів, надання медичної допомоги на первинній ланці та особливості взаємодії з лікарями інших спеціальностей, зокрема, сомнологами.
Цікавим бонусом для учасників циклу стала презентація та дискусія від громадської організації "Українська асоціація медицини сну». Слухачі циклу ознайомилися з культурою сну, використанням СРАР, ефективність яких переконливо підтверджувалась клінічними випадками.
Вдосконалення професійних компетентностей лікарями слугуватиме підвищенню якості життя українського населення, зниженню інвалідності та смертності, що набуває особливого значення під час воєнного стану в нашій країні.