Google search

 
 

Кафедра медицини праці, психофізіології та медичної екології НУОЗ України імені П. Л. Шупика продовжила удосконалення професійних компетенцій лікарів з військово-медичних питань.

З огляду на запити лікарів щодо потреби удосконалення їх практичних навичок з військово-медичних питань - кафедрою було заплановано проведення серії з чотирьох дистанційних тренінгів з оволодіння практичними  навичками впродовж квітня – червня 2022 р.

Третій тренінг «Профілактика соціально-значущих інфекцій (COVID-19, TB, HIV/AIDS) під час війни» (26.05.2022) був присвячений складним питанням профілактики соціально-значущих  інфекцій (COVID-19, TB, HIV/AIDS) під час війни. Авторський тренінг провів завідувач кафедри, професор Денис Варивончик, відомий  дослідник питань профілактики соціально-небезпечних інфекційних захворювань, експерт WHO, UNAIDS, ILO, автор низки наукових монографій з цих питань.

Під час тренінгу учасниками було детально розглянуто і практично опрацьовано питання: епідеміології поширення COVID-19, TB, HIV/AIDS в Україні (2020 – 2022 р.р.); імплементації і практичної реалізації міжнародних програм профілактики зазначених інфекційних захворювань; забезпечення медико-санітарної допомоги хворим на COVID-19, туберкульоз, ВІЛ-інфікованим і хворим на СНІД на окупованих територіях, на територіях ведення бойових дій, у закладах охорони здоров’я під час перебування хворих в евакуації (як в Україні, так і за кордоном).

Під час тренінгу відбувалось два тематичних вебінари, були розв’язані й колективно обговорені ситуаційні завдання. Зроблено акцент на організаційні питання максимального забезпечення програм вакцинації від SARS-CoV-2, ранньої діагностики, ізоляції і лікування хворих на COVID-19, забезпечення безперервної протитуберкульозної і антиретровірусної хіміотерапії відповідного контингенту хворих, важливості продовження програм «безпечного сексу», до і післяконтактної профілактики ВІЛ-інфікування, профілактики попередження інфікування дітей від ВІЛ-інфікованих матерів, програм «зниження шкоди» серед наркозалежних осіб тощо. Особлива увага була приділена питанням профілактики ВІЛ-інфікування, захворювань, що передаються статевим шляхом внаслідок гендерного насилля. Також всі учасники отримали безкоштовний електронних доступ до сучасних міжнародних і вітчизняних публікацій, нової нормативно-правової і методичної бази з питань тренінгу.   У тренінгу взяли участь 43 лікаря, із яких 37 успішно пройшли підсумкове тестуванні (86,0 %).

Результати анонімного опитування учасників тренінгу щодо оцінки якості реалізованої освіти показали, що всі слухачі оцінили їх на високому організаційному і навчально-методичному рівні. Підсумкова оцінка задоволення навчальним контекстом тренінгів становить (за 5-бальною оцінкою) – 4,94 ум. од. (98,8%). Учасники  висловили свої позитивні враження, деякі із них: «Дякую. Змістовно. Корисно та зручно». «Дякую за актуальну і корисну інформацію». «Дуже зручний формат навчання, так як більшість учасників на роботі, а так нічого не пропустиш». «Щиро вдячна за надані матеріали та інформацію». «Сердечно дякую! Як завжди своєчасно, цікаво, корисно!». «Дуже дякую за реагування на запити щодо актуальних тем вебінарів. Чекаємо продовження» та ін.

У червні кафедра проведе останній тренінг: «Медико-санітарна допомога населенню в умовах хімічної та радіаційної небезпеки під час війни» (27.06.2022). Реєстрація на тренінги за посиланням.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також