Google search

 
 

6-7 жовтня 2022 року в НУОЗ України імені П. Л. Шупика відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні аспекти клінічної патології (присвячена 100-річчю кафедри патологічної та топографічної анатомії НУОЗ України імені П. Л. Шупика)»,  в якій взяв участь 581 лікар - як спеціалісти-патологоанатоми, судово-медичні експерти, так і лікарі інших спеціальностей з всієї України, а також колеги з Великої Британії, Польщі та Італії.

Конференція розпочалась з вітальних слів декана факультету підвищення кваліфікації викладачів НУОЗ України імені П.Л. Шупика професора Л. Бабінцевої, яка наголосила на важливості патологічної анатомії, як науки, та видатному значенні кафедри патологічної та топографічної анатомії у встановленні та розвитку сучасної патоморфології.

Зі 100-річною історією та здобутками кафедри патологічної та топографічної анатомії ознайомила учасників завідувачка кафедри, професор О. Дядик.

Конференція проходила за підтримки Королівського Коледжу патологів (Велика Британія), в межах дії Меморандуму про взаємопорузуміння в академічному співробітництві, та колег-патологів Марка Говарда та д-ра Ольги Вайз, які відповідають за співпрацю з Україною. В конференції взяли участь Dr Matthew Clarke (NIHR (National Institute for Health and Care Research) Clinical Lecturer - ST3 Diagnostic Neuropathology, UCLH / ICR) з доповіддю «Introduction to molecular methods in cancer diagnosis» та Dr Adrian Bateman (Consultant Histopathologist & Honorary Senior Lecturer in Pathology Department of Cellular Pathology) з доповіддю «Gastro-intestinal cancer genetics».

Учасників конференції зацікавила доповідь завідувача кафедри інформатики, інформаційних технологій і трансдисциплінарного навчання  професора О. Мінцера про проблему дискримінації даних у патоморфології та шляхи подолання.

Професором А. Котузою була представлена доповідь про сучасні підходи до підвищення якості діяльності патологоанатомічних відділень закладів охорони здоров’я, що є дуже актуальним в умовах сьогодення.

На конференції декілька доповідей, присвячених розвитку молекулярної патології, її значенню в практичній діяльності лікаря-патологоанатома, перспективам розвитку напряму в Україні, були представлені лікарями-патологоанатомами дитячими НСДЛ «ОХМАТДИТ», яка є клінічною базою кафедри.

Доцент кафедри патологічної та топографічної анатомії Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика, К. Шатрова наголосила на сучасних проблемах дитячої онкології та представила першу класифікації ВООЗ дитячих пухлин, яку прийняли у 2022 р.

У другий день конференції було проведено 3 майстер-класи. Професор О. Дядик, спільно з британськими колегами Марком Говардом та д-ром Ольгою Вайз, представили можливості трансцициплінарного підходу до діагностики патології печінки та змін кишкового мікробіому.

Під час майстер-класу асистент кафедри патологічної та топографічної анатомії НУОЗ України імені П.Л. Шупика В. Ільченко продемонстрував сучасні аспекти та власні дані ролі макрофагів в морфо- і патогенезі неалкогольного стеатогепатиту, як однієї з найпоширених патологій печінки в усьому світі.

Ще 2 майстер-класи були присвячені особливостям діагностики пухлин різної локалізації та місцю молекулярно-генетичних досліджень у встановленні діагнозу та використанні їх в подальшому лікуванні пацієнтів - «Інтегрований підхід до діагностики деяких пухлин центральної нервової системи» (І. Момотюк) та «Патоморфологічна діагностика високоагресивних карцином ендометрію у сяйві досягнень молекулярних досліджень» (О. Селезньов).

Підсумковою стала доповідь колег К. Ворошилова, І. Розовик, О. Петрошак  КЗ КОР «Київське обласне бюро судово-медичної експертизи» на тему: «Лікарські помилки – причини, аналіз та попередження», яка викликала велику цікавість та жваву дискусію.

Конференція завершилась обговоренням нової інформації, що викликала зацікавленість і численні запитання до спікерів від аудиторії, а також підбиттям підсумків.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 49.5% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також