27 - 29 березня в Конференц-холі «Ірпінь» пройшов VII Національний конгрес із міжнародною участю «Радіологія в Україні – 2019», що став наймасштабнішою радіологічною подією за всю історію незалежної України. Понад 700 учасників та гостей із 11 країн світу взяли участь у найбільшому в країні радіологічному форумі. Серед гостей Конгресу були представники керівництва Європейського Товариства Радіології (ЄТР) та національних радіологічних асоціацій і товариств інших країн.

Слід відзначити особливість Конгресу цього року – спільне проведення разом із XIII школою-семінаром «Практичні питання сучасної візуалізації в клініці» (нейрорадіологія, передові технології візуалізації, пухлини, невідкладна радіологія, радіологія голови та шиї), організованою Асоціацією радіологів України спільно з Американським товариством нейрорадіології та Друзями радіології в Україні. Протягом трьох днів учасники Конгресу заслухали понад 130 лекцій і наукових доповідей. Було проведено декілька майстер-класів за різною тематикою.

В роботі Конгресу, як завжди, активну участь взяли науково-педагогічні працівники (НПП) кафедри ядерної медицини, радіаційної онкології та радіаційної безпеки: завідувач кафедри професор Олег Щербіна був головуючим на секції «Радіаційна онкологія, ядерна медицина», доцент кафедри к.т.н. Юрій Коваленко – на секції «Технології радіологічної візуалізації. Гарантія якості та радіаційна безпека в радіології». Як НПП кафедри (к.мед.н. Юлія Северин, к.т.н. Юрій Коваленко), так і аспірантами (Тетяна Новікова, Андрій Грязов) виступили з цікавими доповідями на різних секціях Конгресу.

Не обійшлось цього разу й без корисних нововведень. Так, вперше в рамках Конгресу проведено: 1) секцію для рентген-лаборантів, організовану спільно з Українською асоціацію рентген-лаборантів та радіологічних технологів; 2) інтелектуальну радіологічну гру «Що? Де? Коли?». Організатори заходу подбали й про дозвілля учасників, провівши, за підтримки групи компаній «Телеоптик», змагання з боулінгу.

Професійна спільнота радіологів запросила всіх присутніх до участі в інших радіологічних форумах 2019 року та VIIІ Національному конгресі з міжнародною участю «Радіологія в Україні – 2020», що проходитиме в Києві 25 - 27 березня 2020 року.