Google search

За ініціативи кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології, а також БФ «Український реєстр донорів кісткового мозку», в НМАПО імені П.Л. Шупика, вперше серед закладів вищої освіти України, стартував медико-соціальний проект «Ліки всередині нас».

Проект народився 12 березня 2019 року на секції молодих вчених конференції «Складний випадок в практиці сімейного лікаря». Тисячі «складних» пацієнтів, що мають лейкоз, лімфому, апластичну анемію, первинні імунодефіцити та лізосомальні хвороби накопичення,  мають шанс на життя лише після алогенної трансплантації кісткового мозку.

Трансплантація гемопоетичних стовбурових клітин / кісткового мозку (ТСГК) на сьогодні є окремою високотехнологічною галуззю охорони здоров'я, розвиток якої є пріоритетом для МОЗ України. За даними регістру Європейської Групи з трансплантації крові та кісткового мозку (ЕВМТ) щорічно у Європейських країнах виконується понад 15 000 аутологічних та біля 10 000 алогенних ТСГК, де функціонує в середньому 1 трансплантаційна одиниця (центр, відділення) на кожен 1 млн. населення. Враховуючи це, Україна потребує 47 трансплантаційних одиниць, які мають виконувати до 1000 ТСГК на рік (600 аутологічних та 400 алогенних). На сьогодні в Україні функціонує лише 3 трансплантаційні центри, два з яких мають досвід виконання алогенної ТСГК. Таким чином більшість хворих, що потребують ТСГК не отримують її в Україні та змушені звертатись за медичною допомогою до закордонних клінік. Розвиток ТСГК гальмується через відсутність всеукраїнського реєстру донорів стовбурових гемопоетичних клітин. http://old.moz.gov.ua/ua/portal/Pro_20090925_0.html#2

Щоб втілити в життя українську мрію про ТКМ - 10 місяців тому було створено БФ «Український реєстр донорів кісткового мозку». Досягнення:

  • протиповано 410 донорів в highresolution (12 показників);
  • ще близько 100 людей готові до типування;
  • 1300 тест-наборів розіслано;
  • визнання світовим реєстром WMDA.

Долучитись до грандіозного проекту може кожен, хто молодий (18 - 45 років) та здоровий (https://ubmdr.org/Home/RegisterDonor). Тож усіх співробітників, лікарів-інтернів, клінічних ординаторів, аспірантів, слухачів запрошуємо наслідувати приклад сотень лікарів, що вже сказали донорству кісткового мозку ТАК.