05.04. - 06.04.2019р. в м. Амстердам (Нидерланди) відбувся семінар – тренінг , присвячений фізіотерапевтичним методам лікування прогресуючої м'язової дистрофії Дюшенна.

В семінарі взяла участь доцент кафедри дитячої неврології та медико – соціальної реабілітації НМАПО імені П.Л. Шупика Вікторія Свистільник.

На семінарі були обговорені питання міжнародних стандартів допомоги хворим з міопатією Дюшенна, шкали оцінки рухових функцій, методики фізіотерапії, терапія кортикостероїдами, питання респіраторної підтримки таких дітей та методики реабілітації.

Запровадження нових методів діагностики та терапії при прогресуючих м’язових дистрофій надасть можливість суттєво підвищити якість і тривалість життя таким дітям.