17 квітня 2019 року у рамках X Ювілейного Міжнародного медичного форуму «Інновації в медицині – здоров’я нації» VIІI Міжнародного медичного конгресу «Впровадження сучасних досягнень медичної науки в практику охорони здоров’я України» кафедра терапії Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика організувала та провела V Ювілейну Терапевтичну школу «Сучасні підходи до діагностики, лікування та профілактики захворювань внутрішніх органів».

Проведено 7 майстер-класів, у яких взяли участь 126 лікарів-терапевтів та лікарів загальної практики-сімейної медицини. Викладачі кафедри терапії: професори Т. Бенца та А. Дорофєєв, доценти О. Пастухова, В. Гдаль, асистент К. Зуєв ознайомили слухачів із новітніми практичними підходами до діагностики, лікування та профілактики актуальних захворювань внутрішніх органів, зокрема артеріальної гіпертензії есенціальної та ендокринного ґенезу, фібриляції передсердь, метаболічного синдрому, хронічного панкреатиту, функціональних та запальних захворювань кишечника, дисбіозу, гострих респіраторних вірусних інфекцій, остеоартрозу тощо. Цікавий майстер-клас, присвячений неалкогольній жировій хворобі печінки і кардіоваскулярному ризику провів президент Української гастроентерологічної асоціації, проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» МОЗ України (м. Полтава), завідувач кафедри внутрішньої медицини №1 професор І. Скрипник.

Професор медичного факультету Римського університету «Тор Вергата» (Італія) Маріо Маркетті представив доповідь про кетогенну дієту на основі амінокислотної харчової добавки, як метод лікування надлишкових відкладень. Із змістовною доповіддю, присвяченою хрономедицині та хроноендокринології виступив лікар-ординатор відділення загальної ендокринної патології та обміну речовин Київського міського клінічного ендокринологічного центру С. Семенюк. Актуальний майстер-клас щодо проблеми системних мікозів у терапевтичній практиці провів науковий співробітник відділення радіаційної гематології та трансплантації кісткового мозку Національного наукового центру радіаційної медицини НАМН України О. Петруша.

По завершенню програми Терапевтичної школи доповідачам було вручено дипломи, а всім учасникам – сертифікати.