5 квітня 2019 року в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України відбувся колоквіум, в межах якого філософи, богослови, релігієзнавці й історики дискутували стосовно феномену софійності, символіки Софії-Премудрості, часу заснування Собору Святої Софії в Києві.

Обговорення спільних для всіх українців підвалин буття, пошук смислу власної історії, засадничих політичних, духовних та культурних цінностей має не лише теоретичне, а й важливе практичне значення для досягнення ідеалу єдності України.

Організаторами заходу стали: Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, Український католицький університет, Комісія Української греко-католицької церкви (УГКЦ) з міжрелігійних та міжконфесійних відносин, Відкритий Православний університет Святої Софії-Премудрості за участі Національного заповідника «Софія Київська».

Обговорення спільних для всіх українців підвалин свого буття, пошук смислу власної історії, засадничих політичних, духовних та культурних цінностей має не лише теоретичне, а й важливе практичне значення для досягнення ідеалу єдності України. Зважена й критична оцінка можливих спільних засад і цінностей з боку відповідальних громадян-інтелектуалів, які безпосередньо та фахово займаються світоглядно-ціннісною проблематикою, є особливо актуальною сьогодні, коли українське суспільство накреслює шляхи свого подальшого розвитку.

Під час колоквіуму доповіді виголосили фахівці з різних наукових галузей.

Старший науковий співробітник відділу історії філософії України та доцент кафедри філософії НМАПО, д. філос. н. Олександр Киричок виступив із темою «Софійність та філософія: вітчизняний контекст», в якій окреслив специфіку розуміння феномену філософії у контексті вітчизняної традиції ХІ – ХІХ ст.

Джерело: http://www.nas.gov.ua/UA/Org/Pages/default.aspx?OrgID=0000333