16-17 травня 2019 р. відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю  «Проблеми та перспективи первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини (до Всесвітнього дня сімейного лікаря)». Співорганізатори конференції - НМАПО імені П. Л. Шупика та Міжнародна громадська організація «Міжнародна асоціація «Здоров’я суспільства».

Конференцію відкрив перший проректор член-кореспондент НАМН України, професор Юрій Вдовиченко, який привітав її учасників та побажав їм плідної роботи.

Учасників конференції привітали член-кореспондент НАМН України, професор Олександр Волосовець, президент Науково-практичної асоціації сімейних лікарів Дніпропетровської області професор Неоніла Чухрієнко та президент Міжнародної громадської організації «Міжнародна асоціація «Здоров’я суспільства», директор Інституту сімейної медицини академік НАНВО України професор Олег Шекера. По закінченню урочистої частини були нагороджені грамотами кращі сімейні лікарі з усіх регіонів України.

З програмною доповіддю «Розвиток первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини» виступив професор О. Шекера у якій детально проаналізував нормативно-правове забезпечення реформи охорони здоров’я в Україні, що стосується первинної медичної допомоги.

Перед учасниками конференції виступили провідні вчені України (член-кореспондент НАМН України, професор Н. Харченко, професори В. Радіонова, С. Зайков, Г. Бекетова, В. Ткаченко, О. Дуда, О. Коваленко, доценти В. Харченко, А. Царенко, Г. Чуприна, А. Волосовець, Н. Глядєлова, М. Олійник та ін.), які висвітлили міждисциплінарні аспекти діяльності лікаря загальної практики - сімейного лікаря щодо надання населенню первинної медичної допомоги. У своїх виступах доповідачі акцентували увагу присутніх на клініку, діагностику та методики лікування найбільш поширених захворювань.

Окрім того, під головуванням професора О. Шекери та професора В. Ткаченко, проведено засідання Українського молодіжного руху сімейних лікарів на якому виступили і молоді вчені Інституту сімейної медицини (Х. Кухарчук, Ю. Періг, Я. Рімар, О. Гайова та ін.).

У рамках конференції відбулися презентації стендових доповідей, виставки та ін. Учасники конференції - науково-педагогічні працівники, лікарі загальної практики – сімейні лікарі, педіатри, терапевти, лікарі інших спеціальностей та фахівці з питань організації лікувально-профілактичної допомоги населенню отримали чудову нагоду покращити свої теоретичні знання та практичні навички у форматі спілкування з широким використанням демонстрацій та презентацій. Всі учасники конференції отримали сертифікати.