16 – 17 травня 2019 р. у Києві проведено Національний мультидисциплінарний симпозіум, присвячений  Всесвітньому дню запальних захворювань в Україні. Симпозіум проводився в рамках відзначення Всесвітнього дня запальних захворювань кишківника. В роботі брали участь лікарі проктологи, сімейні лікарі, педіатри, інфекціоністи, ендоскопісти, хірурги.

Мета симпозіуму: підтримати людей, які живуть з запальними захворюваннями кишківника (ЗЗК), підвищити рівень обізнаності лікарів з ЗЗК, об’єднати фахівців різних спеціальностей для удосконалення мультидисциплінарного підходу до ЗЗК. Симпозіум включав  наукові інтерактивні доповіді, майстер-класи, панельні дискусії, семінари, сателітні симпозіуми.

У заході активну участь взяла доцент кафедри фтизіатрії і пульмонології Інституту сімейної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика Ольга Ніколаєва. Її доповідь була присвячена проведенню диференційної діагностики між туберкульозом кишківника і хворобою Крона (Абдомінальний туберкульоз чи хвороба Крона?). Доцент Ніколаєва разом з Edyta Zagorivscz i Andrzej Mroz  взяла участь у панельної дискусії: як оптимізувати діагностику ЗЗК?

Проведення симпозіуму дає можливість лікарям удосконалити діагностику і тактику ведення випадків ЗЗК, а також підвищити навчальну роботу на кафедрі із зазначеного питання.