16 - 17 травня 2019 року  у місті Маріуполь відбулась міжгалузева науково-практична конференція «Інтегративна медицина: досягнення та перспективи»,  яка була організована Національним медичним університетом імені О.О. Богомольця,  Департаментом охорони здоров’я Маріупольської міської Ради, НВМКЦ «Головний військовий клінічний госпіталь»,

ДУ «Центр інноваційних медичних технологій» НАН України»,  Українською військово-медичною академією МО України, ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України», ДУ «Інститут патології хребта та суглобів імені М.І. Ситенка», Донецьким Національним медичним університетом,  ВГО «Українська асоціація сімейної медицини», ВГО «Українська асоціація  ортопедів-травматологів».

Ця науково-практична конференція була присвячена  актуальним питанням  надання медичної допомоги та реконструктивно-відновній хірургії в умовах бойових дій. В межах конференції була проведена Школа сімейного лікаря.

У проведенні Школи сімейного лікаря активну участь взяли співробітники Інституту сімейної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика завідувач кафедри сімейної  медицини професор Л. Хіміон, доцент цієї ж кафедри Т. Ситюк  та доцент кафедри педіатрі-2 В. Корнєва.  Головні проблеми, які висвітлювали у своїх доповідях наші фахівці це:  «Лікування остеоартрозу: доказові рекомендаціі, реальна практика і перспективи»,  «Подагра: що нового?» (доповідач  професор  Л. Хіміон); «Інтегроване ведення хвороб дитячого віку –  національна стратегія сімейного  лікаря у наданні амбулаторної допомоги дітям від 0  до  5 років життя» (Лекція) та «Залізодефіцитні стани у дітей. Медіко-соціальні наслідки» - доповідач доцент В. Корнєва;  «Особливості діагностики і лікування залізодефіцитних станів у жінок середнього віку» - доповідач доцент Т. Ситюк.

Співробітниками кафедр сімейної медицини та педіатрії-2 також була проведена лікувально-консультативна робота у профільних відділеннях медичних установ м. Маріуполь.