16 – 18 травня 2019 року відбувся 4-й Балтійський педіатричний конгрес, що проходив у м. Вільнюс, Литва. Перший (український) день транслювався у містах: Київ, Одеса та Маріуполь. Виступали такі провідні спеціалісти України, як Леонід Дубей, Валерій Похилько, Федір Лапій, Ольга Бєлоусова, Олександр Катілов, Тетяна Уманець та доцент кафедри неонатології НМАПО імені П. Л. Шупика Олена Костюк з доповіддю: «Ентеральне вигодовування передчасно народжених дітей: доказові дані».

У наступні дні були представлені симпозіуми Європейської академії педіатрії, дитячої гастроентерології, дитячої та підліткової гінекології, вакцинальна секція. На неонатальному симпозіумі були висвітлені актуальні питаня раннього неонатального сепсису, виходжування передчасно народжених дітей, респіраторної підтримки, БЛД, антибіотикотерапії та антибіотикорезистентності.

Учасники повернулись з новим багажем знань, з великою кількістю запитань для роздумів та подальшого вдосконалення якості допомоги дітям.