30 - 31 травня 2019 року в місті Одеса пройшов XXV з’їзд серцево-судинних хірургів України з міжнародною участю, в якому взяли участь майже 300 лікарів з усієї України. Запрошеними доповідачами були Кейт Марч із США, Рімантас Бенетіс з Литви, Клаус Пройсе з Німеччини, кардіохірурги з інших європейських країн.

З’їзд було організовано Національною академією медичних наук України, Асоціацією серцево-судинних хірургів України, ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова НАМН України», Національною медичною академією післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, громадською організацією «Рух за здоров’я нації».

На відкритті з'їзду з привітаннями учасникам виступили академік НАМН України В. Лазоришинець - директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова, завідувач кафедри хірургії серця та магістральних судин НМАПО імені П.Л. Шупика, голова правління Асоціації серцево-судинних хірургів України, почесні гості з’їзду.

Під час з’їзду пройшли пленарні засідання з хірургічного лікування ішемічної хвороби серця, вроджених і набутих вад серця, патології аорти, порушень ритму серця, інших перспективних напрямів кардіохірургії в Україні. На з'їзді активно обговорювались питання розвитку інфраструктури, навчання персоналу, впровадження новітніх технологій лікування серцево-судинної патології. Чимало доповідей на пленарних і секційних засіданнях було зроблено співробітниками кафедр Академії. Зокрема, здобувач кафедри функціональної діагностики Інга Шклянка виступила з доповіддю «Ранні ускладнення після операції ізольованого аортокоронарного шунтування: предиктори та періопераційна медикаментозна терапія», в якій оприлюднила результати дослідження здійсненого на кафедрі та її клінічній базі – Інституті серця МОЗ України (керівники – член-кореспондент НАМН України професор Б. Тодуров і професор О.Жарінов).