З нагоди Міжнародного дня захисту дітей 2 червня 2019 р. у м. Києві відбувся інклюзивний благодійний фестиваль «Друзі Fest» для дітей із багатодітних сімей, з дитячих будинків, сиріт, із родин, які втратили годувальника через події на Сході України,

дітей-переселенців, малюків із особливостями розвитку: аутистів, діток з ДЦП, сонячних дітей (з синдромом Дауна), незрячих і таких, що втратили слух, а також дітей із київських гімназій, які були присутніми на святі, бо девіз фестивалю – «Від дітей – дітям». У заході взяли участь майже 700 дітей.

Засновники фестивалю «Друзі Fest» – це гарячі серця Сергій Бондаренко  (ГО «Подаруй Життя») та Ярослав Грибіник (ГО «Рій Мрій»).

Цього року в цьому заході активну участь взяла доцент кафедри фтизіатрії і пульмонології Інституту сімейної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика Наталія Гріцова, а також студентське самоврядування та Рада молодих вчених НМАПО.

«Друзі Fest» порадував своїх гостей спортивно-розважальними та творчими локаціями: майстер-класи, квести, танцювальний флешмоб, концертна програма, виступ веломенів, показ мод, хімічне та паперове шоу, а також «Особливий кінотеатр» для дітей з особливими потребами. Ключовими подіями стали спартакіада «Ігри зі смайлами» та змагання «Ролер старти».

Нагороджували, вітали і підтримували дітей протягом всього свята Тамара Недобор, ротарійка, офіцер Дистрикту 2232, ГО «Диводія», президент Міжнародної асоціації «Здоров’я суспільства», директор Інституту сімейної медицини, професор Олег Шекера, головний лікар Інституту фтизіатрії та пульмонології, професор Микола Опанасенко, а також відомі спортсмени – Володимир Оснік (перший українець володар титулу Mr. Universe в категорії Men’s Physique), Марина Юр’єва (семикратна чемпіонка України по традиційному карате, член Національної збірної України, призер чемпіонатів світу та Європи), Сергій Малик (президент київського міського автомотоклубу, багаторазовий рекордсмен України з перегонів), Олександр Соколинський (ГО «Спільна Перемога»), радник Міністра молоді та спорту України Володимир Бульба.

Медичним партнерами заходу, без допомоги яких свято би не відбулося стали «Медична клініка «Валерія», ЛОР – центр Хелсі Тонзилс.

До проекту долучилася НМАПО імені П. Л. Шупика, яка є потужним навчальним закладом, де готують висококваліфікованих медичних фахівців, у тому числі для надання медичної допомоги дітям.

Крім того, «Друзі Fest» підтримали благодійники, меценати, спортсмени, лікарі. Особливої подяки заслуговує директор інституту фтизіатрії та пульмонології академік НАМН України професор Юрій Фещенко, родина відомого українського благодійника Андрія Лірника. Завдяки їх активній підтримці другий інклюзивний благодійний фестиваль «Друзі Fest» подарував радість малечі та дорослим.

Діти з особливими потребами, з інвалідністю, інклюзивні діти, заслуговують на увагу та свято, як ніхто інший.