12 - 15 червня 2019 р завідувач кафедри сімейної медицини Інституту сімейної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика професор Людмила Хіміон взяла участь у роботі міжнародного Конгресу Европейської протиревматичної ліги (EULAR).

Європейська протиревматична ліга (EULAR) є міжнародною організацією, яка об’єднує національні ревматологічні асоціації, науковців, лікарів та інших медичних спеціалістів, а також хворих на ревматичні хвороби з усіх країн Європи. На сьогодні EULAR об’єднує 45 наукових товариств, 24 професійні медичні асоціації, 36 товариств пацієнтів.

Протиревматична ліга є провідною міжнародною організацією, яка проводить навчання лікарів і науковців, розробляє клінічні рекомендації, проводить масштабні наукові дослідження та видає міжнародний науковий журнал. Щорічний Конгрес EULAR є традиційним науковим форумом, який збирає представників різних спеціальностей, які працюють із хворими на ревматичні хвороби, дослідників та пацієнтів із різних країн світу.

У 2019 р. у Конгресі взяли участь близько 4000 учасників, наукова програма включала блоки із навчання основним практичним навикам, у тому числі – по проведенню наукових досліджень; пленарні засідання, присвячені новим даним щодо лікування ревматичних захворювань (СЧВ, васкуліти, СпА, подагра, ОА); проводились засідання із обговорення нових клінічних рекомендацій.

За результатами науково-дослідної роботи кафедри сімейної медицини щодо вивчення остеоартрозу професор Хіміон представила постерну доповідь та тези.