20 – 21 червня 2019 року Київською міською клінічною офтальмологічною лікарнею «Центр мікрохірургії ока» спільно з кафедрою офтальмології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика,  кафедрою офтальмології Запорізького державного медичного університету, ГС «Всеукраїнський альянс катарактальних та рефракційних хірургів» проведено науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Шевальовські читання`19» для офтальмологів та дитячих офтальмологів, яка проходила у Конгрес-центрі «Хортиця Палац» м. Запоріжжя.

У роботі заходу взяли участь понад 348 лікарів офтальмологів, лікарів офтальмологів дитячих Запоріжжя, Києва, Запорізької, Київської, Харківської та Дніпропетровської областей.

В рамках науково-практичної конференції «Шевальовські читання`19» прочитано ряд показових лекцій: «Концепція побудови нової національної моделі охорони здоров’я України» – проректором з науково-педагогічної роботи Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, д.мед.н., професором Олександром Толстановим. «Володимир Євгенович Шевальов. Віхи життя в офтальмології України» – завідувачем кафедри офтальмології НМАПО імені П.Л.Шупика, д.мед.н., професором Сергієм Риковим. «Сучасні можливості лікування ендофтальмітів. Огляд клінічних випадків» – доцентом кафедри офтальмології НМАПО імені П.Л. Шупика, головним лікарем КМКОЛ «Центр мікрохірургії ока» к.мед.н. Любов’ю Денисюк. «Нові можливості у досягнені цільового тиску при первинній глаукомі» – завідувачем кафедри офтальмології Запорізького державного медичного університету, д.мед.н., професором Наталією Завгороднею. «Лазерні макулопатії» – завідувачем кафедри офтальмології Харківського національного медичного університету, д.мед.н., професором Павлом Бездітком.

Учасники конференції мали змогу прийняти участь в тренінгах за різними напрямами офтальмології: «Соціальна адаптація пацієнтів з аномаліями рефракції після ексимерлазерної корекції зору», «Сучасні способи хірургії сльозовивідних шляхів», «Сучасні аспекти хірургічного лікування патології макулярної області», «Клінічні ознаки нестабільності зв’язкового апарату кришталика», «Вплив рогівкового астигматизму на рефракційний результат в хірургії катаракти», «Зміни гемо- та гідродинамічних показників при ФЕК на очах з міопією високого ступеня», які були проведені співробітниками кафедри офтальмології Запорізького державного медичного університету.

Слухачам були запропоновані світові стандарти діагностики та лікування катаракти, глаукоми, захворювань сітківки та скловидного тіла, травм органа зору, які запроваджені на кафедрах офтальмології НМАПО імені П.Л. Шупика, Запорізького державного медичного університету та в лікувальному процесі Київської міської клінічної офтальмологічної лікарні «Центр мікрохірургії ока».

В ході жвавої дискусії були розглянуті та обговорені клінічні приклади, складні випадки, методи інтра- та післяопераційної боротьби з можливими ускладненнями після проведення факоемульсифікації, вітреоретинальної хірургії, які застосовуються при травмах органа зору та після таких втручань, надані відповіді на численні запитання.

«ШЕВАЛЬОВСЬКІ ЧИТАННЯ`19» – захід глибокої пошани видатному науковцю та вчителю, який є черговим кроком в наступній плеяді заходів, які заплановані в подальшому кафедрою офтальмології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика для продовження справи та впровадження сучасної офтальмології учнями та послідовниками.