17 – 22 вересня 2019 р. в м. Афіни (Греція) відбувся 13 Конгрес Європейської спільноти дитячих неврологів, де брала участь співробітник кафедри дитячої неврології та медико-соціальної реабілітації НМАПО імені П.Л. Шупика доцент Т. Стеценко, яка представила 4 постерні доповіді на теми генетичних причин епілепсії у дітей та рідких форм аутоімунних енцефалітів.

Основні теми Конгресу стосувалися питань епілепсії, розсіяного склерозу та інших автоімунних хвороб нервової системи, мітохондріальних хвороб, проблем головного болю.  Багато уваги приділялося висновкам генетичних досліджень при різних формах епілепсії. Було представлено багато нових генів при раніше невідомих формах епілепсії. Конгрес проводився у вигляді секції з питань автоімунної причини енцефалітів, біомаркерів нейром’язових хвороб із використанням нових прогресивних методів лікування, включаючи генну терапію, судинних хвороб, нейродегенеративних хвороб, контраверсійних поглядів та застосування кортикостероїдів, моноклональних антитіл при  нейроінфекціях  та обговорювання клінічних випадків. Багато секцій приділяли увагу питанням діагностики, саме генетичній.

Нова сучасна інформація буде використовуватися в педагогічному процесі на кафедрі дитячої неврології та медико-соціальної реабілітації НМАПО імені П.Л. Шупика.