Кафедра клінічної лабораторної діагностики факультету підвищення кваліфікації викладачів 25 - 26 вересня вкотре успішно провела науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Досвід впровадження системи управління якістю в медичних лабораторіях України».

Захід відбувся у межах XII Міжнародної виставки комплексного забезпечення лабораторій LABComplEX-2019 у виставковому центрі ACCO International. Організатори конференції: Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, Всеукраїнська Асоціація клінічної хімії та лабораторної медицини (ВАКХЛМ).

Основним завданням форуму стало формування єдиного підходу та консолідація зусиль, спрямованих на впровадження системи комплексного управління якістю лабораторних послуг у кожному регіоні країни, оскільки саме це є запорукою надання доступних і якісних лабораторних послуг.

Особливістю цьогорічної конференції стала реалізація різновидів інформальної освіти на виконання наказу МОЗ України від 22.02.2019 № 446 «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів».

Саме на особливостях виконання цього наказу та деяких постанов Кабінету Міністрів України, прийнятих у 2019 році, зробила акцент при відкритті заходу декан факультету підвищення кваліфікації викладачів доц. Лариса Бабінцева.

Присутніх зацікавив досвід безперервного професійного розвитку лікарів-клінічних патологів у США, про який розповів головний дослідник і головний лікар Американської Спілки клінічних патологів д-р Денні A. Мілнер мол.

У роботі науково-практичної конференції взяли участь провідні спеціалісти лабораторної діагностики України та США, а саме 720 фахівців лабораторної медицини всіх регіонів України, в тому числі експерти з клінічної лабораторної діагностики ДОЗ регіонів, члени ВАКХЛМ, науково-педагогічні працівники кафедр клінічної лабораторної діагностики закладів вищої освіти.

Участь зарубіжних колег була пов'язана з актуальністю теми конференції та впровадженням у діяльність медичних лабораторій України міжнародних правил і стандартів, зокрема, в сфері менеджменту якості в медичних лабораторіях - ДСТУ EN ISO 15189:2015. Особлива увага була приділена досвіду українських спеціалістів у питаннях акредитації медичних лабораторій, управління технологічними процесами в них, вимог до компетентності та якості.

Другий день конференції був присвячений майстер-класам кафедри клінічної лабораторної діагностики при підтримці її партнерів ТОВ «МК Квертімед-Україна» та ТОВ «Лабвіта». Показовою стала сучасна тематика майстер-класів: «Актуальні питання клінічного електрофорезу в лабораторній практиці» та «Лабораторний скринінг і діагностика анемій».

По завершенню конференції зареєстровані учасники, які взяли участь у всіх запропонованих заходах, отримали сертифікати нового зразка.