15 - 17 жовтня 2019 року за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, Асоціації педіатрів України, Міжнародної академії медицини, відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «П’ята академічна школа з педіатрії».

В межах роботи академічної школи відбувся україно-німецький симпозіум з педіатрії, в якому взяли участь 5 провідних фахівців з Німеччини (Prof. H.J. Girschick, керівник клініки педіатрії і підліткової медицини «Вівантес Клінікум Фрідріксгайн»; Prof. J.G. Mainz, завідувач кафедри дитячої пульмонології/алергології та центру кістозного фіброзу; Prof. M. Radke, педіатр-дитячий гастроентеролог, керівник клініки Ернста фон Бергмана; Prof. T. Erler, педіатр-невролог, керівник Перинатального центру клініки Ернста фон Бергмана; Dr. med. B. Radke, керівник клініки з дерматології). Також в роботі академічної школи вже традиційно взяла участь Prof. A. Nakonechna, провідний консультант, лікар алерголог-імунолог Клініки алергології та імунології Королівського шпиталю Університету Ліверпуля (Великобританія).

Цьогорічна академічна школа проходила у культурному осередку  України –  місті Львові. Неповторний колорит міста надихнув учасників конференції на плідну роботу, пошук та генерування нових ідей.

Протягом трьох днів на засіданнях школи обговорили актуальні питання ураження дихальної системи, гастроентерологічної патології, запальних захворювань сечовивідних шляхів, хвороб серцевосудинної та ендокринної систем, невідкладних станів у педіатрії.

Доповіді спікерів також стосувалися основних принципів організації медичної допомоги в Україні та інших країнах, міжнародних стратегій ВООЗ та ЮНІСЕФ, а також інших актуальних проблем сучасної педіатрії.

Особливістю академічної школи з педіатрії є те, що обговорення важливих питань педіатрії здійснюється у різних форматах –  виступу доповідача, міждисциплінарих дуетів та тріо, дискусійного клубу, майстер-класу з відпрацюванням практичних навичок, оскільки основним критерієм професійної майстерності лікаря є постійна самоосвіта та вдосконалення своїх знань і вмінь. В цьому плані в межах роботи форуму пройшла школа практичної майстерності лікаря. Протягом 3 днів інтенсивної роботи понад 400 учасників науково-практичної конференції (педіатри, сімейні лікарі та фахівці інших спеціальностей)  підвищили рівень своїх знань та вдосконалили практичні навики, перейняли безцінний досвід провідних спеціалістів сучасної вітчизняної та зарубіжної педіатрії, дізналися про світові стандарти ведення педіатричних пацієнтів із різними захворюваннями з перших вуст  –  від почесних іноземних гостей.

Атмосфера «П’ятої академічної школи з педіатрії» надихнула її учасників на генерування креативних ідей, додала наснаги для активного впровадження у клінічну практику індивідуального підходу до кожного маленького пацієнта.