Колектив кафедри хірургії та судинної хірургії НМАПО імені П.Л. Шупика отримав подяку від адміністрації медичного центру CITI DOCTOR, який починаючи з 2018 року є клінічною базою кафедри.

За цей час колектив кафедри провів 2-і мультидисциплінарні науково-практичні конференції «Новітні технології в хірургії: ідеї, реалії та перспективи» та 5 практично-орієнтованих майстер-класів «FAST TRACK SURGERY: Нові технології практичної хірургії» в форматі LIVE SURGERY з відеотрансляцією в режимі реального часу, що дозволяло здійснювати дискусію та ставити запитання слухачам дистанційно, отримуючи коментарі експертів як наживо під час виконання оперативних втручань, так і в режимі виділеного чату, оскільки географія зареєстрованих на майстер-клас користувачів не обмежувалася лише Україною, також участь взяли користувачі з Казахстану, Узбекистану, Молдови, Грузії.

Поряд з активною лікувальною роботою (понад 100 проконсультованих та прооперованих пацієнтів) здійснюється активне впровадження наукових розробок та кафедральних інновацій в хірургічну діяльність закладу (біоелектрозварювання, розширення спектру лапароскопічних, ендоскопічних та гібридних операцій, протокол хірургії швидкого відновлення).

Подібний формат співпраці кафедри хірургії та судинної хірургії з лікувальними установами нашої держави, в тому числі приватної форми власності, є цікавим, корисним та перспективним з позиції подальшої конструктивної співпраці, в тому числі для виконання навчально-виробничого плану з підготовки слухачів на програмних циклах тематичного удосконалення кафедри, особливо в нових умовах безперервного професійного розвитку.