10 - 12 жовтня 2019 року в місті Любляна, що є столицею Словенії, відбувся Конгрес Європейської спілки судинної медицини (European Society for Vascular Medicine Congress 2019), Міжнародної асоціації судинних хірургів (International Union of Angiology – Eurochap 2019), Центральний європейський судинний форум (Central European Vascular Forum – Course 2019).
На цьому форумі, що об’єднав понад 1000 делегатів з усіх континентів світу, НМАПО імені П.Л. Шупика представляла делегована від кафедри хірургії та судинної хірургії аспірант А. Глаголєва, що виконує дисертаційну роботу під керівництвом завідувача кафедри, професора С. Саволюка.
Наукова програма Конгресу була вкрай насичена, охоплювала по секціям всю проблематику сучасної судинної хірургії з акцентами на малоінвазивні та малотравматичні хірургічні втручання.
Серед цього наукового розмаїття слід відзначити велику зацікавленість саме акцентамм практичного застосування сучасних технологій малоінвазивної хірургічної флебології, що виводиться в контексті хірургії швидкого відновлення в орбіту амбулаторних втручань, завдяки своїм результатам щодо показників якості життя оперованих пацієнтів з варикозною хворобою вен нижніх кінцівок та її ускладнень.
Програма 3-денного практично-орієнтованого форуму складалася як з теоретичної (розробка рекомендацій, протоколів, класифікацій), так і практичної частини (майстер-класи, воркшопи), виставки сучасного флебологічного обладнання та інструментарію, охоплювала весь спектр сучасної малоінвазивної хірургії вен, а саме – застосування технології ендовенозної та трансдермальної лазерної коагуляції, радіочастотної абляції, мікро- та міні-флебектомій, сучасних можливостей склеротерапії та компресійної терапії для досягнення високих естетичних результатів хірургії варикозної хвороби вен нижніх кінцівок як в ранньому, так і в віддаленому післяопераційному терміні.
А. Глаголєва, яка блискучо володіє англійською мовою, на конгресі представляла 2-і постерні доповіді – «Short and long-term results of high-frequency endovenous electric welding in surgical treatment of acute ascending thrombophlebitis of great saphenous vein» (Ранні та віддалені результати високочастотного ендовенозного електрозварювання в хірургічному лікуванні гострого висхідного тромбофлебіту великої підшкірної вени) та «Alternative treatment of varicose disease by great subcutaneous vein obliteration using endovenous electric welding in automatic mode» (Альтернативне лікування варикозної хвороби в басейні великої підшкірної вени шляхом ендовенозної електрозварювальної облітерації в автоматичному режимі).
Наукова новизна доповіді викликала жваву дискусію та велику кількість запитань серед членів оргкомітету Конгресу, що дозволила отримати необхідні контакти для налагодження майбутньої наукової співпраці та співробітництва колективу кафедри хірургії та судинної хірургії з провідними хірургічними центрами Європи.
Отримані знання, досвід та сучасні протокольні рекомендації будуть враховані при написанні нових навчальних програм для слухачів, лікарів-інтернів та в підготовці до друку монографії з основ сучасної малоінвазивної флебології, робота над якою завершується колективом кафедри хірургії та судинної хірургії під загальним керівництвом завідувача кафедри професора С. Саволюка.