6 - 7 грудня в Стамбулі відбулася міжнародна конференція з кропив’янки участь в якій взяли делегати з 42 країн світу. Україну представив професор кафедри клінічної, лабораторної імунології та алергології Юрій Бісюк.

Ця конференція проводиться під патронатом GA2LEN, Глобальної європейської мережі алергії та астми.

Наукова програма була ретельно розроблена науковим комітетом під керівництвом професора Marcus Maurer (клініка Шаріте) і була зосереджена на новітніх терапевтичних підходах до лікування спеціальних груп пацієнтів, при важких випадках та супутніх захворювань, а також на розробках нових біомаркерів патогенезу хронічної кропив’янки. Крім того, були проведені практичні семінари з використання інструментів для діагностики хронічної індукованої кропив’янки. Відбулися круглі столи щодо стандартизації та гармонізації стандартних процедур при веденні пацієнтів в клінічних умовах.

Отримані знання та досвід буде впроваджені в лікувальний процес та на циклах тематичного удосконалення кафедри клінічної, лабораторної імунології та алергології НМАПО імені П.Л. Шупика