Щорічне підвищення кваліфікації спеціалістів фармації та набрання ними потрібної кількості балів за навчання, необхідних для атестації працівника, є обов’язковою вимогою Положення про систему безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я, затвердженого постановою КМУ від 28.03.2018 № 302.
У найближчій перспективі вийде відповідний наказ МОЗ України, який регламентуватиме новий порядок атестації провізорів. В той же час, належні фармацевтичні практики, правила яких імплементовані в чинні ліцензійні умови провадження фармацевтичної діяльності, затверджені постановою КМУ від 30.11.2016 № 929, вимагають, щоб увесь персонал, залучений до діяльності з виробництва і реалізації лікарських засобів, проходив початкове та подальше регулярне навчання з питань функціонування систем якості. При чому, передусім, ця вимога стосується уповноважених осіб з якості лікарських засобів.
Тому кафедрою контролю якості і стандартизації лікарських засобів було розроблено цикл тематичного удосконалення «Основні засади функціонування систем якості аптечних закладів», на який запрошуються провізори, які бажають підвищити свою професійну компетенцію з питань забезпечення якості лікарських засобів.
Слухачі циклу отримуватимуть знання та навички з питань розробки, впровадження та підтримки ефективного функціонування систем якості в аптечних закладах (аптечних складах, аптечних мережах, виробничих та роздрібних аптеках) та фармацевтичних підрозділах лікувально-профілактичних закладів на основі вимог стандарту управління якістю ISO 9001:2015, належних фармацевтичних практик та інших міжнародних стандартів. Особлива увага приділена питанням документування та аудиту систем якості, управління ризиками для якості лікарських засобів та запобігання потраплянню в обіг фальсифікованих лікарських засобів.
Цикл орієнтований на провізорів різних спеціальностей, у тому числі: уповноважених осіб з якості лікарських засобів; керівників аптечних закладів, служб якості оптових і роздрібних фармацевтичних підприємств, аптек лікувально-профілактичних закладів; спеціалістів Держлікслужби України; науково-педагогічних працівників закладів освіти, що здійснюють підготовку фахівців фармації.
Цикл проводиться по мірі набору навчальної групи. Форми навчання: очна та очно-заочна з елементами дистанційного навчання. Тривалість навчання: 2 та 1 тиждень.
КОНТАКТИ: 04112 м. Київ, вул. Дорогожицька, 9, адміністративний корпус НМАПО імені П. Л. Шупика (4 поверх).
Контактні телефони: (067) 456-09-67 (Квітницька Олена Юріївна, старший лаборант кафедри), (067) 587-78-19 (Тодорова Віолета Іванівна, зав. навчальною частиною кафедри, доцент), (044) 205-49-69 (Убогов Сергій Геннадійович, завідувач кафедри).