Google search

За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, безпека харчових продуктів є однім із аспектів діяльності системи громадського здоров’я щодо захисту споживачів від ризиків виникнення харчових отруєнь та захворювань (гострого та хронічного перебігу), які пов’язані з вживанням їжі та відповідає третій оперативній функції громадського здоров’я. В той же час забезпечення населення України безпечними продуктами харчування – є одним із пріоритетних завдань сьогодення.

Навчанню лікарів, які б знали та вміли визначати найбільш дієві заходи щодо організації технологічних процесів виготовлення харчових продуктів у власній практичній діяльності, спиралися на сучасні досягнення наукових досліджень та професійно відстоювали профілактичні принципи збереження здоров’я населення, саме цьому важливому завданню присвячується позаплановий цикл тематичного удосконалення кафедри громадського здоров’я для лікарів медико-профілактичного профілю.

Тижневий цикл тематичного удосконалення «Системи забезпечення якості та безпечності харчових продуктів і продовольчої сировини в Україні в сучасних умовах» (на умовах платних освітніх послуг) розпочався 9 грудня та проводиться кафедрою втретє. Актуальність тематик, що розглядаються, складно переоцінити. Так, після першого проведення циклу у червні 2019 року (детальніше за посиланням https://www.nuozu.edu.ua/n/p/4811-vklad-u-vyrishennia-pytan-zabezpechennia-iakosti-i-bezpechnosti-kharchovykh-produktiv) кількість слухачів збільшилася у 3,5 рази, самі слухачі запропонували проведення ще одного, додаткового, циклу та знов аудиторія кафедри не вмістила всіх бажаючих.

На поточний цикл приїхали представники майже всіх областей України: Хмельницької, Житомирської, Тернопільської, Запорізької, Миколаївської, Вінницької, Кіровоградської, Черкаської, Полтавської тощо. 74,1% слухачів циклу обіймають управлінські посади, решта є провідними фахівцями Управлінь державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головних управлінь Держпродспоживслужби в регіонах. Ознайомлення з сучасним науковим поглядом та практичними аспектами впровадження міжнародно-визнаного способу виробництва безпечних харчових продуктів (система НАССР або Hazard Analysis and Critical Control Points) в національних умовах стане запорукою збереження здоров’я населення нашої країни, підтвердженням принципів Європейського шляху розвитку.

Залучення до освітнього процесу саме керівників та провідних фахівців профілактичної сфери діяльності країни свідчить про важливість та актуальність інформації, про довіру науково-педагогічним працівникам кафедри щодо їхнього професіоналізму та демонструє спільну зацікавленість у вирішенні професійних завдань сьогодення, що стоять перед системою громадського здоров’я країни.