В Україні продовжується робота з питань валідації елімінації передачі ВІЛ та сифілісу від матері до дитини у відповідь на стратегію ВООЗ/ЮНІСЕФ до 2030 року «Глобальна елімінація передачі ВІЛ від матері до дитини», що означає здійснити в країні ефективні заходи щодо викорінення випадків інфікування їхніми матерями новонароджених цими інфекціями.
Після самооцінки ситуації у сфері попередження ВІЛ та сифілісу у новонароджених вітчизняними експертами, до складу яких включена професор кафедри акушерства, гінекології та перинатології професор Н. Жилка, під час моніторингових візитів до регіонів України, а також проведеної оцінки міжнародними експертами, перед Україною постало безліч професійних викликів. А саме: побудова вітчизняної стратегії, удосконалення нормативно-правової бази, розроблення Дорожніх карт для ефективної організації процесу, які схвалені рішенням Нацради України від 22 серпня 2019 року.
В межах забезпечення заходів щодо профілактики ВІЛ та сифілісу від матері до дитини, 03 лютого 2020 року проведено засідання активу Міжвідомчої робочої групи з питань валідації елімінації передачі від матері до дитини ВІЛ-інфекції та сифілісу, затвердженої наказом МОЗ від 19 серпня 2019 року № 1829, з метою розроблення активних професійних інтервенцій і включення їх, як пропозицій до заявки до Глобального фонду на 2020 - 2021 рр.
В засіданні брала участь професор Н. Жилка, яка є членом Міжвідомчої робочої групи з питань валідації елімінації передачі від матері до дитини ВІЛ-інфекції та сифілісу. Розроблені заходи надані до Центру Громадського здоров'я МОЗ України.